HuaweiSpravodajstvo

Huawei testuje Hongmeng OS na zariadení Mate 30. Je možné, že ho predstaví spolu so smartfónom

Najnovšie správy hovoria, že Huawei by mohol oficiálne predstaviť svoj operačný systém Hongmeng OS spolu so zariadením Huawe Mate 30

Posledné dni možno o operačnom systéme Hongmeng počuť správy z  viacerých zdrojov. Napríklad včera sme mohli počuť o tom, že operačný systém od Huaweu je výrazne rýchlejší ako konkurenčný Android či Mac OS. So správou prišiel samotný CEO spoločnosti.    Dnes v skorých ranných hodinách priniesol ďalší report portál HuaweiCentral.com, ktorý píše, že Huawei testuje Hongmeng OS na smartfónoch Mate 30.

HongMeng-OS-e
Via HuweieCentral.com

Portál sa odvoláva na blízky zdroj spoločnosti, ktorý ďalej hovorí, že Huawei  plánuje uviesť na trh novým operačný systém spolu so zariadením Huawei Mate 30. Neznamená to však, že Huawei opúšťa Android platformu. Ak sa dostane smartfón do predaja, tak by sa mal predávať v dvoch verziách (Android/Hongmeng). Zdroj tiež uvádza, že zariadenie s  ich vlastným operačným systémom bude dostupné zatiaľ len v domácej Číne.

Predstavenie zariadenia Huawei Mate 30 sa očakáva v  polovici októbra, teda približne o 2,5 mesiaca. Presný dátum je však zatiaľ neznámy. V  každom prípade máme pred sebou ešte relatívne dlhý čas, a preto sa môže viacero vecí pomeniť. Nebolo by to popravde nič výnimočné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close