fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei tak isto potvrdzuje, že má prototyp smartfónu s kamerou pod displejom

Honba za dokonalým displejom, pomaly, ale isto mení vzhľad našich zariadení. Medzi nasledujúce inovácie, ktoré bez pochyby prídu čo nevidieť môžeme zaradiť umiestnenie prednej selfie kamery pod displej. Na tejto technológií pracuje viacero spoločností. Napríklad, začiatkom týždňa sme mohli vidieť prvé prototypy od dvoch výrobcov, konkrétne od spoločností Oppo a Xiaomi.

Huawei tiež pracuje na kamere schovanej pod displejom

Najnovšie sa bude v týchto pretekoch častejšie spomínať aj spoločnosť Huawei. Dôvodom nie je ani tak patent spoločnosti, ktorý sme mohli nedávno vidieť, ale to, že spoločnosť Honor (pozn. redakcie: dcérska spoločnosť Huaweiu) prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa, Goerge Zhao, potvrdila že v rámci svojho vývojového tímu disponuje existujúcim prototypom. Informuje o tom portál Gizchina.com.

CEO spoločnosti zároveň však dodal, že pri nadchádzajúcich smartfónov ako je napríklad Honor View 20 túto technológiu ešte nemáme očakávať, a to z dôvodu, že nie je ešte táto technológia pripravená na komerčné využitie. Jeho odhad, kedy by sa mohla dostať v prvých smartfónoch na trh je niekedy v roku 2020.

Len pre zaujímavosť, s rovnakou technológiou chce prísť aj spoločnosť Samsung, kde prvé odhady hovoria, že technológia bude pre komerčné využitie pripravená niekedy v rozmedzí 1-2 rokov.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close