ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei sprístupňuje Android 10 pre ďalšie staršie modely smartfónov

Používatelia smartfónov P20 Pro a Mate 10 hlásia dostupnosť najnovšej verzie Androidu 10

Spoločnosť Huawei začala s distribúciou najnovšej verzie Androidu v kombinácii s nadstavbou EMUI 10 pre ďalšie populárne modely smartfónov. Reč je konkrétne o 2 roky starom smartfóne P20 Pro a o 3 roky starom zariadení Mate 10.

Android 10 zavítal na ďalšie zariadenia

Na dostupnosť aktualizácie upozorňuje portál xda-developers.com, ktorý píše, že kódové označenie aktualizácie pre model P20 Pro je EMUI 10.0.0.161, zatiaľ čo v prípade Mate 10 je kódové označenie 10.0.0.158. V oboch prípadoch aktualizácia má viac ako  4 GB.

Podľa správ portálu dostupnosť aktualizácie hlásia používatelia z viacerých regiónov sveta vrátane Európy. Aktualizácia by mala byť podľa slov dostupná prostredníctvom OTA (Over the air). V prípade, ak aktualizáciu ešte nemáte dostupnú, tak by ste ju mali zaevidovať v priebehu najbližších hodín až dní.

Len pre pripomenutie, zariadenia Mate 10 je vlajkovým smartfónom spoločnosti Huawei z roku 2017, ktoré ponúka 5,9“ HDR LCD displej, procesor Kirin 970, duálnu kameru a batériu s kapacitou 4 000mAh. Smartfón P20 Pro ponúka 6.1″ displej, procesor Kirin 970 a batériu s kapacitou 3 400mAh. Obe zariadenia boli predstavené ešte s Androidom 8.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close