Spravodajstvo

CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi

O čo sa dlhé roky pokúšal Microsoft – nahradiť klasické počítače smartfónmi, prostredníctvom funkcie Continuum, ktorá bola exkluzívne dostupná na Windows Mobile zariadeniach sa možno podarí jeho konkurentovi.

O tom, že éra skladacích smartfónov je pred nami nemusíme dnes už diskutovať. Otázkou totiž nie je či áno alebo nie, ale kedy. Dôkazom toho je aktivita viacerých technologických spoločností ako sú napríklad Microsoft (Surface Phone), Samsung (Galaxy X) či Huawei.

Najnovšie nemecký portál Welt prišiel s reportom, v ktorom píše, že čínsky gigant Huawei by sa chcel stať dominantným hráčom v oblasti desktop zariadení. Avšak trošku iným spôsobom ako by sme si na prvý pohľad mohli myslieť. Tento trh chce ovládnuť pomocou skladacích smartfónov.

V rámci rozhovoru s CEO spoločnosti Huawei (Richard Yu), ktorý spracoval nemecký portál Wetl sme sa mohli dozvedieť viacero zaujímavých informácií týkajúcich sa budúcich plánov a vízii spoločnosti. Jednou z nich je aj nahradenie počítačov skladacími smartfónmi.

„Prečo stále používame počítače? Pravdepodobne preto lebo displeje smartfónov sú príliš malé. Zmeníme to. Je mysliteľné, že displej môže byť rozložený.“

Yu ďalej očakáva, že príchodom 5G technológie a AI smartfónmi budú hrať v našich životoch ešte väčšiu rolu ako doteraz.

„Smartfóny prichádzajú po smartfónoch. Hrajú čoraz významnejšiu úlohu v našich životoch. Neexistuje zariadenie, ktoré je viac osobné. Bude to kľúč, či už v práci, v súkromí, pri platbe alebo zábave. A umelou inteligenciou sa stáva ešte chytrejší.“

Ako sa bude podľa vás vyvíjať trh s počítačmi? Majú to už podľa vás zrátané a len čakajú, kým prídu technologické spoločnosti so skladacími zariadeniami?

Tip pre vás  Nový operačný systém od Huaweiu by mohol ohroziť americkú národnú bezpečnosť, tvrdí Google

Zdroj: Welt via MSP, úvodný obrázok: Youtube (Tech Boilers)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close