HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Huawei si nechal patentovať technológiu laserového nabíjania, ktorá by umožnila bezdrôtové nabíjanie takmer kdekoľvek

Čínsky gigant načrtol technológiu budúcnosti, ktorá by sa do prvých smartfónov mohla dostať už v nadchádzajúcich rokoch

Spoločnosť Huawei patrí už dlhé roky medzi technologických lídrov v smartfónovom segmente, čo dokazujú nie len samotné zariadenia, ale aj množstvo zaujímavých patentov, ktoré spoločnosti Huawei rokmi prináležia. Medzi zaujímavými technologickými riešeniami spoločnosti Huawei sa najnovšie objavila aj vizionárska technológia bezdrôtového nabíjania pomocou laseru. Takáto technológia bezdrôtového nabíjania má hneď viacero výhod, pričom dostupnosť na prvých zariadeniach nie je vzdialená až tak ďaleko, ako by si väčšina z nás mohla myslieť.

Úplné „odstrihnutie“ od káblov

Bezdrôtové nabíjanie pomocou laseru by umožnilo nabíjanie zariadení takmer v akýchkoľvek vnútorných priestoroch, v domácnosti, práci, či prípadne v nákupných centrách a podobne. Technológia by v praxi využívala špeciálne laserové moduly umiestnené v miestnosti, z ktorých by boli vyžarované neviditeľné a pre organizmy bezpečné laserové lúče, informuje portál AndroidAuthority.

Zaujímavosťou je, že takáto technológia by umožňovala bezdrôtové nabíjanie hneď niekoľkých zariadení súčasne. Pochopiteľne, prípadné zariadenia by museli disponovať adekvátnym senzorom, ktorý by bol schopný zachytávania laserového lúču ako aj samotného nabíjania. Spoločnosť takýto senzor laicky označuje za „čidlo podobné miniatúrnemu solárnemu panelu“.

Huawei nabijanie smartfonu laserom
Zdroj: YouTube (Huawei USA)

Využitie technológie v praxi je v horizonte niekoľkých rokov

Spoločnosť Huawei však ešte stále nevie odhadnúť prípadný nabíjací výkon, jedného, či viacerých zariadení, no v teoretickej rovine je takéto riešenie naozaj možné vytvoriť. Od reálneho využitia takejto technológie sme teda ešte stále ďaleko, no zrejme nie až tak ďaleko, ako by si väčšina z nás mohla myslieť. Podľa spoločnosti Huawei by sme sa tejto technológie mohli dočkať už o 2 či 3 generácie smartfónov, čo je pomerne pozitívna správa.

Obavy z novej technológie sú na mieste

Vývojári a inžinieri spoločnosti Huawei však majú pred sebou stále veľký kus práce a to najmä po stránke zabezpečenie zdravia ľudí, či iných organizmov, ktoré sú v našom okolí. Priame žiarenie laserového lúču do očí môže spôsobiť závažné problémy so zrakom a zrejme toto riziko bude najväčším orieškom, ktorý budú musieť technici spoločnosti Huawei rozlúsknuť.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close