HuaweiSpravodajstvo

Huawei si nechal patentovať dvojicu smartfónov s predným fotoaparátom umiestneným pod displejom

Pozeráme sa na dizajn budúcich smartfónov zo sérií Huawei P a Huawei Mate? Viaceré informácie indikujú, že áno

Spoločnosť Huawei údajne vyvíja smartfón s minimálnymi rámikmi a zaoblenými hranami, ktorý by mohol byť vybavený predným fotoaparátom umiestneným priamo pod displejom, informuje zahraničný portál LetsGoDigital. Uvádza tak na základe nedávno zverejnených patentov, ktoré patria práve čínskemu technologickému gigantovi.

Hneď dva smartfóny vybavené najmodernejšou technológiou

S najväčšou pravdepodobnosťou však plánuje čínsky Huawei vývoj hneď dvoch smartfónov s predným fotoaparátom pod displejom zariadenia. Zverejnená bola totižto hneď dvojica patentov, ktoré odhaľujú dve rôzne zariadenia, teda minimálne z pohľadu na zadnú stranu zariadenia ide o dva rôzne modely.

huawei p50 patent fotoaparat pod displejom
Zdroj: LetsGoDigital

Ako naznačuje spomínaný zahraničný portál, dizajnovo sa smartfóny podobajú na vlajkové série Huawei P a Huawei Mate a tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa pozeráme na počítačové nákresy budúcich generácií týchto modelových radov.

huawei mate 40 patent fotoaparat pod displejom
Zdroj. LetsGoDigital

Obe patentové prihlášky boli podané ešte 28.októbra 2019 priamo spoločnosťou Huawei Technologies na Čínskom národnom úrade pre duševné vlastníctvo. Oba patenty boli pritom zverejnené iba nedávno, 2. júna 2020. Každý z patentov pritom obsahuje až 7 snímok jednotlivých smartfónov.

Záhadný dizajn

Samotné patenty nám o budúcich smartfónoch zatiaľ príliš neprezrádzajú. Veľkou záhadou je aj prípadný produkčný dizajn zariadení, keďže na smartfónoch nie sú viditeľné žiadne fyzické tlačidlá. Otáznik tak visí nie len nad samotným fotoaparátom umiestneným pod displejom, ale aj na ovládaní hlasitosti, či odomykaní smartfónu. Možnosťou je, že Huawei definitívne odstráni fyzické tlačidlá a nahradí ich virtuálnymi tlačidlami na zaoblených hranách smartfónu, no do úvahy prichádzajú aj aktívne bočné lišty, ktoré využíva Huawei už dlhé roky.

Treba mať na pamäti, že spoločnosť Huawei nie je rozhodne prvou spoločnosťou, ktorá rozmýšľa nad umiestnením predného fotoaparátu pod displejom. Technologické nedostatky tejto technológie však v posledných mesiacoch výrazne spomalili adaptáciu tejto technológie v praxi no je vysoko pravdepodobné, že prvých smartfónov s touto pokročilou technológiou sa dočkáme ešte koncom tohto roka, prípadne začiatkom budúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close