HuaweiSpravodajstvo

HUAWEI si dal registrovať ochrannú známku pre operačný „HONGMENG OS“ v ďalších krajinách

Už nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Huawei pracuje na vývojí vlastného operačného systému, ktorý by sa mal volať HongMeng OS v domovskej Číne, a vo zvyšku sveta Ark OS alebo Oak OS. Doteraz sme mohli byť svedkami niekoľkých registrácií ochrannej známky pre pripravovaný OS. Najprv v domovskej Číne, ešte v auguste minulého roka, ktorá nadobudla 14. mája tohto roka platnosť, a v niekoľkých ďalších krajinách.

Portál Gizchina.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosť Huawei si dala registrovať ochrannú známku na nimi vyvíjaný operačný systém v ďalších krajinách naprieč Zemou. Napríklad v Kanade, Mexiku, Španielske, Južná Kórei, Austrálii, Novom Zélande, Peru, Turecku, na Filipínach, a v Európe (pre jednotný európsky trh).

Zdroj: VoSveteIT.sk / EUIPO
Zdroj: VoSveteIT.sk / EUIPO

V rámci popisu registrácie sa píše, že ochranná známka sa týka nie len „operačného systému“ pre smartfóny, ale pre viacero platforiem, vrátane laptopov, tabletov, chytrých televízií, chytrých hodiniek a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Huawei sa pripravuje na odluku od Androidu. Vývojárov oslovuje, aby svoje aplikácie presunuli do obchodu AppGallery od Huawei
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close