HuaweiSpravodajstvo

HUAWEI si dal registrovať ochrannú známku pre operačný „HONGMENG OS“ v ďalších krajinách

Už nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Huawei pracuje na vývojí vlastného operačného systému, ktorý by sa mal volať HongMeng OS v domovskej Číne, a vo zvyšku sveta Ark OS alebo Oak OS. Doteraz sme mohli byť svedkami niekoľkých registrácií ochrannej známky pre pripravovaný OS. Najprv v domovskej Číne, ešte v auguste minulého roka, ktorá nadobudla 14. mája tohto roka platnosť, a v niekoľkých ďalších krajinách.

Portál Gizchina.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosť Huawei si dala registrovať ochrannú známku na nimi vyvíjaný operačný systém v ďalších krajinách naprieč Zemou. Napríklad v Kanade, Mexiku, Španielske, Južná Kórei, Austrálii, Novom Zélande, Peru, Turecku, na Filipínach, a v Európe (pre jednotný európsky trh).

registracia ochrannej znamky hogmeng_2 (1)
Zdroj: VoSveteIT.sk / EUIPO
registracia ochrannej znamky hogmeng OS europa
Zdroj: VoSveteIT.sk / EUIPO

V rámci popisu registrácie sa píše, že ochranná známka sa týka nie len „operačného systému“ pre smartfóny, ale pre viacero platforiem, vrátane laptopov, tabletov, chytrých televízií, chytrých hodiniek a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close