Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei: „Séria smartfónov Mate 30 bude oficiálne predstavená 19. septembra“

Huawei oficiálne ohlásil predstavenie produktovej línie Mate 30 smartfónov na 19. septembra, a to aj napriek neutíchajúcemu konfliktu s USA.

Čínsky technologický gigant, spoločnosť Huawei prostredníctvom sociálnej siete Twitter ohlásila, že 19. septembra bude oficiálne predstavená séria smartfón Mate 30 v  nemeckom Mníchove.  

19. septembra bude predstavená séria zariadení Huawei Mate 30

Spoločnosť Huawei sa rozhodla predstaviť smartfóny z  produktovej línie Mate 30 aj napriek tomu, že konflikt medzi USA a Čínou, do ktorého bola spoločnosť zatiahnutá stále neutícha, ba naopak. Len pár dní dozadu hovorca spoločnosti Google sa vyjadril, že Huawei Mate 30 nebude mať predinštalované služby spoločnosti Google. Dôvodom sú sankcie zo strany USA voči Huawei.

V  súčasnosti americká vláda udelila spoločnosti Huawei 90-dňovú licenciu, ktorá plynie od 20. augusta. Licencia umožňuje aj naďalej využívať služby spoločnosti Google, avšak ale len na existujúcich zariadeniach. Wilbur Ross, tajomník Ministerstva obchodu pri predĺžení licencie povedal, že dôvodom jej predĺženia je to, aby používatelia v  USA mali dostatok času na prechod ku konkurencií.

V  každom prípade Mate 30 séria smartfónov má byť predstavená s operačným systémom Android, ktorý je open source projektom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close