fbpx
Spravodajstvo

Huawei sa z pohľadu globálnych predajov pomaly približuje k Samsungu. Xiaomi a Apple strácajú

Zatiaľ čo spoločnosti Samsung, Huawei a Oppo rástli z pohľadu objemu predaných zariadení, tak Xiaomi a Apple zaznamenali pokles predajov.

Spoločnosť Canalys zverejnila štatistiky týkajúce sa predaja smartfónov za 3. kvartál tohto roka. Vyplýva z nich postupné oživovanie predaja smartfónov, ako aj to, že 3 výrobcovia smartfónov z  5 najväčších zvýšili odbyt svojich zariadení.

Medzi júlom a septembrom tohto roka bolo celkovo predaných 352,4 milióna zariadení. V porovnaní s minulým rokom sa tak za rovnaké sledované obdobie predalo približne o 4 milióny zariadení viac.

Globalne predaje samrtfonov v 3 kvartali 2019
Zdroj: Canalys

Zo štatistík vyplýva, že najviac sa darilo spoločnosti Huawei, ktorá v medziročnom porovnaní predala o 29% zariadení viac. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou bol kórejský gigant, spoločnosť Samsung. Samsung predal o 11% zariadení viac. V prípade spoločnosti Apple a Xiaomi však  trend predaja smartfónov nebol pozitívny. Zatiaľ čo v prípade Xiaomi bolo predaných o 3% zariadení menej, tak v prípade Apple to bolo až o 7%. 5. najväčší výrobca smartfónov na svete celkovo predal 32-miliónov zariadení, čo predstavuje pri medziročnom porovnaní nárast predajov o  6%.

Výrobca 3.kvartál 2019 – počet predaných zariadení 3. kvartál – Trhový podiel 3.kvartál 2018 – počet predaných zariadení 3. kvartál – Trhový podiel Rozdiel v %
Samsung 78,9 22,40% 71,3 20,40% 11%
Huawei 66,8 19% 51,9 14,90% 29%
Apple 43,5 12,30% 46,9 13,40% -7%
Xiaomi 32,5 9,20% 33,4 9,60% -3%
Oppo 32 9,10% 30,2 8,60% 6
Ďalší 98,8 28% 115,2 33% -14%

Rushabh Doshi, riaditeľ spoločnosti Canalys hovorí, že predajmi smartfónov môžu v  nasledujúcom období zamávať 5G zariadenia. Myslí si, že bude zaujímavé sledovať súboj medzi výrobcami v segmente smartfónov zo strednej kategórie pričom dodáva, že najviac by na tom mohol získať ten výrobca, ktorý prinesie dostupné 5G smartfóny pre širokú verejnosť ako prvý. Ďalej dodáva, že spoločnosť Huawei vďačí za zvýšený objem predaja paradoxne sankciám zo strany USA a domácemu trhu, kde používatelia na znak súdržnosti začali vo zvýšenej miere kupovať telefóny ich značky. Ďalej hovorí o tom, že hoci má spoločnosť Huawei dôvod na radosť, tak už čoskoro má prísť ku generačnej obmene zariadení, na ktorých už nebudú môcť byť predinštalované služby spoločnosti Google, čo bude mať bezpochyby významný dopad na záujem o smartfóny mimo domovskej Číny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close