Huawei sa trhu so smartfónmi nehodlá vzdať. Podpisuje dôležitú dohodu, ktorá im má dopomôcť k návratu na vrchol

Huawei sa bez boja nehodlá vzdať. Podpisuje dohodu, ktorej cieľom je posilnenie domáceho dodávateľského reťazca.

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Koncom minulého týždňa vyplávali na povrch informácie, že Huawei sa nehodlá vzdať trhu so smartfónmi a pekelnú situáciu s nedostatkom procesorov, chce vyriešiť vlastnou továrňou na ich výrobu.

Najnovšie portál Gizmochina.com upozorňuje na to, že HiSilicon, spoločnosť patriaca do konzorcia Huawei, podpísala dohodu s čínskou firmou na posilnenie domáceho dodávateľského reťazca. Miestny partner zdieľal túto informáciu v oznámení začiatkom tohto týždňa. Pre pripomenutie treba povedať, že HiSilicon je dcérskou spoločnosťou Huaweiu, ktorá má bohaté skúsenosti s návrhom dizajnu mobilných procesorov pričom spoločnosť v minulosti presúvala výrobu procesorov najmä na plecia spoločnosti TSMC.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei zintenzívňuje úsilie na vytvorenie domáceho dodávateľského reťazca čipov

Podľa publikovaných správ, čínsky výrobca čipov, Shenzhen JT Automation Equipment uviedol, že podpísal päťročné memorandum o porozumení s HiSilicon, najväčším čínskym vývojárom čipov.

„HiSilicon spoločnosti Huawei zintenzívňuje úsilie zamerané na vytvorenie domáceho dodávateľského reťazca čipov.“ uviedla spoločnosť Shenzhen JT Automation Equipment, ktorá ďalej dodala, že: „Obidve strany sa zameriavajú na rozšírenie spolupráce na vývoji nástrojov na výrobu polovodičov v snahe vyriešiť problém ich nedostatku a vytvorenia sebestačného a kontrolovateľného priemyslu“

Vyhlásenie spoločnosti Shenzhen JT Automation Equipment zrejme súvisí s viacerými premennými. Ako so všeobecným nedostatkom čipov, tak aj so sankciami zo strany amerických úradov v dôsledku ktorých, Huawei nemôže nakupovať bez obmedzení produkty vyrábané americkými technológiami.

Pre tých, ktorí nevedia, spoločnosť JT bola založená v roku 2004 a ide o výrobcu procesorov, ktorý dodáva svoje produkty najmä pre firmy pôsobiace v oblastiach spotrebnej elektroniky, automobilovej elektroniky, letectva a dokonca aj pre firmy pôsobiace v kozmickom, či obrannom odvetví.

Tak či onak, spoluprácu zo strany spoločnosti Huawei môžeme chápať ako dohodu, ktorá je predovšetkým snahou posilniť miestne dodávateľské reťaze a dosiahnuť tak sebestačnosť a nezávislosť od amerických technológií. Cieľom dohody je tak predísť aktuálnym problém, ktorým musí spoločnosť Huawei v súčasnosti čeliť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre