Huawei sa stal na domácom trhu jednotkou. V dodávkach procesorov sa na nich nechytá ani Qualcomm

Najnovšie správy pochádzajúce z Číny vyčaria úsmev na tvári každému fanúšikovi spoločnosti Huawei

Huawei Qualcomm
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Spoločnosť Huawei, respektíve jej divízia HiSilicon, ktorá stojí za vývojom a výrobou mikročipov, sa v prvom kvartáli tohto roka stala oficiálnou jednotkou na čínskom trhu. Po hektickom, no stále výbornom období nie len pre Huawei, ale aj ostatných výrobcov smartfónov, vychádza spoločnosť Huawei ako víťaz nad svojim najväčším konkurentom v rámci sveta mobilných procesorov – spoločnosťou Qualcomm.

Dodávateľ čipsetov číslo 1

Ako informoval portál HuaweiCentral, HiSilicon sa v prvom štvrťroku 2020 predral na prvú priečku v rámci dodávok mobilných mikročipov na čínskom trhu. Dokopy dodal viac ako 22,21 milióna čipsetov pre smartfóny, čo znamenalo historicky najvyšší trhový podiel v histórii spoločnosti – až 43,9%. Ak vezmeme do úvahy, že HiSilicon mal v identickom období pred rokom iba 24,3% podiel na trhu, môžme hovoriť o obrovskom úspechu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei kirin podiel na trhu
Zdroj: HuaweiCentral.com

V rovnakom časovom období klesol najväčší konkurent HiSiliconu, spoločnosť Qualcomm, z minuloročných 48,1% na 32,8% podiel na trhu. Pre porovnanie, ďalší silný konkurent, spoločnosť MediaTek svoje postavenie tiež nijako nezlepšila, skôr naopak. Z minuloročných 19,0% klesla v prvom štvrťroku 2020 na 13,1%. Štvrtú priečku obsadila spoločnosť Apple, ktorá si oproti prvému štvrťroku 2019 polepšila iba o 0,1% na výsledných 8,5%.

Čo stojí za úspechom?

I keď odpoveď nie je úplne jednoznačná, za úspechom spoločnosti Huawei stojí najmä prepracovaná stratégia a čiastočné „roztrúsenie“ značiek mikročipov medzi rôznych výrobcov smartfónov. Svoju úlohu určite zohráva aj stále aktuálna pandémia koronavírusu SARS-CoV-2, z čoho vyplýva aj oslabenie trhu so smartfónmi. Silným hráčom je ale aj fakt, že Huawei sa vo veľkej miere spolieha najmä na svoje procesory (až 90% smartfónov Huawei využíva procesory vlastnej výroby). Za zmienku ale určite stojí aj fakt, že z dôvodov neustáleho zdražovania procesorov od spoločnosti Qualcomm sa výrobcovia uchyľujú aj ku iným možnostiam, napríklad ku konkurenčnému MediaTeku, ktorý mimo Číny aktuálne boduje o čosi viac.

Chceš sa o novinkách zo sveta spoločnosti Huawei dozvedieť úplne všetko? Určite neprehliadni Huawei sekciu na našom webe, ktorá by nemala ujsť žiadnemu fanúšikovi tohto čínskeho technologického giganta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre