HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Huawei sa sa stáva lídrom v oblasti bezdrôtových technológií. Za tento rok podala spoločnosť tisíce patentov

Nie nadarmo sa spoločnosť Huawei označuje ako čínsky telekomunikačný gigant. Najnovšie prvenstvo je však aj napriek tomu prekvapujúce

Spoločnosť Huawei je už roky známa vo svete elektroniky najmä kvôli svojim špičkovým smartfónom. Čo však väčšina ľudí však donedávna vôbec netušila je, že spoločnosť Huawei je už roky popredným vývojárom a výrobcom bezdrôtových technológií. Najviac úspechu a kontroverzie zároveň zaznamenala spoločnosť po predstavení svojich špičkových 5G technológií pred niekoľkými rokmi. Postupom času však vývojári a inžinieri v spoločnosti Huawei pracovali na ďalších modernejších technologických riešeniach, čoho výsledkom je aj najnovší, naozaj veľký úspech, ktorý však väčšina z nás neočakávala.

Huawei je oficiálne lídrom v oblasti bezdrôtových technológií

Ako nedávno informoval zahraničný portál Gizmochina.com, spoločnosť Huawei sa podľa čínskych zdrojov oficiálne stala svetovým lídrom v oblasti bezdrôtových technológií. Presnejšie, spoločnosť za rok 2020 stihla podať až priam neuveriteľných 8 607 patentov, vďaka čomu predbehla aj svojho najväčšieho konkurenta – spoločnosť Qualcomm.

Konkurenčnému Qualcommu sa za rovnaké obdobie podarilo podať 5 807 patentov, čím odsunul čínsky telekomunikačný gigant americkú spoločnosť na druhú priečku na trhu. Tretiu priečku ďalej obsadila spoločnosť OPPO, ktorá v roku 2020 podala až 5 353 patentov.

Väčšina patentov „patrí“ Číne a USA

Štatistika podaných patentov zahŕňa všetky bezdrôtové technológie, zahŕňajúce aj moderné 5G technológie. Zaujímavou informáciou je, že až 65% podaných patentov na celom svete patrí práve spoločnostiam sídliacim v USA a Číne. S obrovským rozdielom zaostávajú Japonsko s 15% podielom a Južná Kórea so 7% podielom.

Je známe, že spoločnosť Huawei v posledných rokoch investovala nemalé prostriedky do vývoja telekomunikačných technológií vrátane moderných 5G sietí. Podporu vývoja pritom spoločnosť Huawei tak skoro ukončiť neplánuje, čo pre celú spoločnosť znamená ešte lepšiu víziu do budúcnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close