HuaweiSpravodajstvo

Huawei sa inšpiroval Xiaomi a do svojej nadstavby EMUI priniesol prvú dávku reklám. Aktuálne ich nájdete na zamknutej obrazovke

Reklamy v rámci operačného systému už nenájdeme výlučne v smartfónoch od Xiaomi. Najnovšie príspevky na internetovom fóre Reddit odhalili, že s implementáciou reklám v rámci prostredia pomaly prichádza aj spoločnosť Huawei, ktorá využíva obrázky na zamknutej ploche ako reklamnú plochu.

Ide o naozaj čerstvú novinku

Zobrazovanie reklám v rámci prostredia od spoločnosti Huawei je naozaj úplnou novinkou, ktorá sa začala zobrazovať len pred niekoľkými hodinami. Napriek tomu, že ide o úplne čerstvú záležitosť, reklamy stihli otráviť už stovky používateľov v celej Európe. Vyzerá to tak, že nechcené reklamy, prevažne na hotelový portál Booking.com, sa zobrazujú iba v prípade, ak má používateľ nastavený tzv. Magazine view zamknutej obrazovky.

V prípade, ak máte zapnutý Magazine view, medzi pozadiami v rámci galérie zobrazovaných obrázkov zrejme nájdete aj kusy, ktoré už obsahujú reklamu na spomínaný portál Booking.com. Celkom dobrou správou je, že dané reklamy nie sú interaktívne, čiže ide o statické reklamy, ktoré sú implementované priamo do vybraných obrázkov.

Ako sa nechcenej reklamy zbaviť?

Ak sa reklamy začali vyskytovať aj na vašom smartfóne, máte hneď niekoľko možností, ako sa týchto reklám zbaviť. Prvou možnosťou je, že jednoducho vypnete režim Magazine a ako pozadie zamknutej plochy si vyberiete jeden konkrétny obrázok. Ak si ale chcete režim ponechať, môžete z galérie vymazať jednotlivé obrázky, na ktorých sa reklama nachádza. Tento postup by mal fungovať, no zatiaľ nevieme, či pôjde o dlhodobé odstránenie, alebo sa obrázky s reklamami v galérií po čase objavia, napríklad po aktualizácií systému.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky