HuaweiSpravodajstvo

Huawei sa chystá podať žalobu na americkú komisiu pre komunikáciu. Vidí v jej rozhodovaní viacero pochybení

Huawei naznačuje, že došlo k nezákonnému postupu zo strany FCC. Chystá sa rozhodnutie obmedzujúce využívanie ich technológií súdne napadnúť.

Americká federálna komisia pre komunikáciu (FCC) vydala pred týždňom opatrenie, ktoré zamedzilo dotácie všetkým operátorom ktorí používajú vybavenie od Huawei, ZTE alebo inej „zlej firme.“ Komisia je pripravená dotovať 8.5 miliardy dolárov na zlepšenie komunikačnej infraštruktúry v USA, avšak ani cent nepôjde tým, ktorí používajú vybavenie firmy „ohrozujúcej národnú bezpečnosť.“

V  Huawei nie sú spokojní s týmto „nezákonným“ rozhodnutím. Podľa denníku Wall Street sú pripravení podať žalobu na rozhodnutie FCC.

„Rozhodnutie federálnej komisie bolo založené na selektívnych informáciách, narážkach a  chybných predpokladoch. Ich rozhodnutie bude mať negatívny dopad na vidiek USA, veľa menších operátorov si nebude môcť dovoliť svoje vybavenie vymeniť,“ vyjadrila sa spoločnosť Huawei.

Podľa nich si FCC odchytilo Huawei, avšak nepriniesli žiadne dôkazy o  tom, že spoločnosť predstavuje akékoľvek riziko. Namiesto toho komisia len predpokladá, na základe zle pochopeného čínskeho zákona, že je spoločnosť pod kontrolou čínskej vlády. Wall Street uvádza, že žalobu prednesú na budúci týždeň na súde v New Orleans. Finančník spoločnosti Meng Wanzhou nechce, aby sa jednanie vysielalo v televízií, nechce prilákať pozornosť Donalda Trumpa.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close