NovinkyŠPEKULÁCIEZariadenia

Huawei sa chce takisto zapojiť do sveta skladacích smartfónov. Nechal si patentovať prvé nákresy

Skladacie smartfóny sa pomaly ale isto dostávajú do popredia a v budúcich rokoch zrejme nahradia klasické smartfóny, aké poznáme dnes. Technológie sa každým dňom posúvajú a to si uvedomujú aj najväčší svetoví výrobcovia smartfónov, ktorí sa pomaly ale isto chystajú na menšiu revolúciu vo svete smartfónov. Ako prvá zasiahla do tejto hry firma ZTE, ktorá ešte minulý rok predstavila skladací smartfón s dvomi obrazovkami, no nejedná sa o „pravý skladací“ smartfón. Výrobcovia sa snažia vytvoriť smartfóny s jednou veľkou obrazovkou, ktorá sa bude dať zložiť ako peňaženka. Na takomto smartfóne pracuje spoločnosť Microsoft, Samsung a dokonca aj Huawei. Podľa najnovšie zverejnených patentov, vymyslela spoločnosť Huawei úplne rozdielny spôsob, akým chce preraziť na trh so skladacími smartfónmi.

Huawei svoju angažovanosť v skladacích smartfónov prezradil už v novembri 2017

To, že sa chce Huawei taktiež presadiť v svete skladacích smartfónov, nie je žiadna novinka. Generálny riaditeľ Richard Yu o tejto skutočnosti informoval verejnosť už v priebehu novembra minulého roku. V rozhovore povedal, že už majú v rukách fungujúci prototyp, no medzi obrazovkami sa stále nachádza nevkusná medzera, ktorú musia časom odstrániť. Nikto z nás ale doteraz netušil, ako by mohol nový smartfón od spoločnosti Huawei vyzerať. Vďaka najnovším patentom si ale tento špeciálny kúsok môžeme aspoň čiastočne predstaviť a porovnať ho s konkurenciou.

Huawei sa uberá inou cestou ako konkurencia

Zdroj: mspoweruser.com

Všetci výrobcovia smartfónov, ktorí pracujú na skladacích smartfónoch, skúšajú rozdielne technológie. Väčšina z nich ale skúma nové cesty, ako vytvoriť obrazovku, ktorá by sa dala zložiť na polovicu v smere dovnútra. Tým pádom by sa vzloženom stave obrazovky sklopili smerom ku sebe a používateľ by pre použitie smartfónu musel obrazovky roztvoriť ako knihu. Huawei si ide ale svojou cestou a podľa najnovších patentov sa snaží vyrobiť smartfón, ktorý bude fungovať presne naopak. Skladací mechanizmus má fungovať smerom von. Tým pádom by boli obrazovky stále viditeľné a celý kĺbový mechanizmus by mal byť vďaka tomu menej náročnejší na výrobu. Patent bol na stránkach patentového úradu zapísaný iba 19. septembra minulý rok, čiže sa jedná o celkom čerstvý patent, o ktorého zhotovenie sa spoločnosť Huawei s najväčšou pravdepodobnosťou pokúsila už v novembri.

Dúfajme, že tento rok nezostanú všetky prototypy skladacích smartfónov iba na papieri a konečne sa dočkáme poriadnych „revolucionárov“ od Microsoftu, Samsungu a poprípade od Huawei.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close