fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei rozmýšľa o smartfóne, ktorý pripomína pár dní dozadu predstavené zariadenie Motorola Razr

Huawei uvažuje o podobnom smartfóne ako je Motorola Razr. Patent spoločnosti odhaľuje vertikálne skladateľný smartfón.

Len pár dní dozadu spoločnosť Motorola predstavila svetu „reinkarnovaný“ telefón Motorola Razr z  roku 2004, ktorý bol svojho času jedným za najpredávanejším telefónom vôbec. Portál techieword.com poukazuje na patent spoločnosti Huawei, ktorý naznačuje, že druhý najväčší výrobca smartfónov na svete uvažuje  o obdobnom zariadení, ktoré by sa zatváralo/skladalo vertikálne.

Huawei pracuje na podobnom zariadení ako je Motorola Razr

Patent, ktorý sa najnovšie objavil bol podaný spoločnosťou HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD a odhaľuje zariadenie, ktoré by sa malo dať vertikálne zložiť. Okrem toho vizualizácia patentu odhaľuje, že aj napriek zloženiu zariadenia, Huawei uvažuje o tom, že by časť displeja zostala „vystrčená“.  Môžeme sa len domnievať, že spoločnosť tak chce reagovať na absentujúci externý displej, ktorý v prípade Motoroly slúži ako centrum notifikácií.

huawei vertikalne skladatelny smartfon_2
via techieword.com

Ďalej, vizualizácie smartfónu odhaľujú, že zariadenie by malo byť vybavené duálnym bleskom, vrátane trojice kamier. Zaujímavosťou je, že absentuje predná selfie kamery. Môžeme tak špekulovať buď o  vysúvacej kamere z vrchnej časti zariadenia alebo o implementácii selfie kamery pod displejom.

huawei vertikalne skladatelny smartfon patent
via techieword.com

V  každom prípade, je zaujímavé vidieť akým smerom spoločnosť uvažuje. Druhým dychom však treba dodať, že patenty častokrát zostávajú len na „papieri“. Pevne však veríme, že to nebude tento prípad.

patentova prihlaska-11-15-at-11.31.51-PM
via techieword.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close