Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei: prvé 5G smartfóny s cenovkou okolo 150€ by mohli prísť už v budúcom roku

Prvé 5G smartfóny boli oznámene len pred niekoľkými mesiacmi a aktuálne sa začínajú objavovať v prvých obchodoch. Dobrým príkladom je Xiaomi Mi Mix 3 5G či Huawei Mate 20X 5G. Cenovo však patria medzi drahšie zariadenia, ktorých cenovka presahuje rádovo niekoľko stoviek €.

5G technológia len pre vyvolených? Nie!

Portál HuaweiCentral.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosť Huawei predpokladá, že na prelome budúceho a toho ďalšie roka by sa mohli objaviť prvé 5G smartfóny z kategórie najdostupnejších. Cenovo by mali stáť okolo 150€.

Popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei, Yang Chaobin (prezident produktovej 5G línie zariadení), odôvodňoval dostupnosť 5G technológie pre široké masy v relatívne krátkej dobe slovami, že vývoj 4G technológie bol výrazne rýchlejší ako v prípade 3G technológie a to isté očakáva aj od najnovšieho 5G štandardu. Myslí si, že prvé zariadenia s 5G technológiu s cenou okolo 1000 Yuanov (~150€) by mohli byť na trhu dostupné už koncom roka 2020 alebo začiatkom roka 2021.

Čo je to 5G technológia?

S pojmom 5G sa môžeme intenzívnejšie stretávať posledných niekoľko mesiacov. V skratke túto technológiu môžeme charakterizovať ako nový štandard prenosových rýchlosti. Konkrétne, prenosové rýchlosti v 5G sieti môžu dosahovať až 100-násobok LTE. Čerešničkou na torte je zároveň nižšia latencia.

Určite sa pýtate, je nám takáto technológia potrebná? Odpoveď je áno. Technológie totiž napredujú výrazne rýchlejšie ako v minulosti. Napríklad, nie tak dávno sa začalo rozmáhať 4K rozlíšenie, a aktuálne na nás začína útočiť 8K rozlíšenie. Ďalej, do popredia sa dostáva IoT technológia, chytré autonómne autá, a takto by sme mohli pokračovať niekoľko desiatok minút. A práve preto, aby dokázali všetky tieto technológie medzi sebou komunikovať, tak potrebujeme efektívnejšie a účinnejšie formy prenosu dát medzi zariadeniami.

Zdroj: HuaweiCentral.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close