HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezradil, koľko má reálne používateľov ich ekosystém

Huawei má na mesačnej báze stovky miliónov aktívnych používateľov

Na samite globálnej ekologickej aliancie HMS, Wang Yanmin, prezident oddelenia globálneho ekologického rozvoja spoločnosti Huawei uviedol, že spoločnosť v poslednom období musí čeliť viacerým výzvam. Ďalej však zdôraznil, že spotrebiteľské podnikanie, hlavne to zahraničné, je stále aktívnym. Na tému upozornil portál gizchina.com.

Yanmin ďalej povedal, že rozvoj spoločnosti má v súčasnosti dva základné ciele. Prvým je umožniť 80% hlavným aplikáciám, aby sa mohli stať súčasťou ekosystému HMS (Huawei Mobile Services). Druhým základným cieľom je, aby sa spoločnosť bola schopnou vysporiadať so súčasnými problémami, ktorým musí aktuálne čeliť (pozn. redakcie: ide napríklad o zabezpečenie dostatku súčiastok pre svoje zariadenia, ku ktorým má obmedzený prístup v dôsledku sankcií zo strany USA).

Zhang Li, viceprezident oddelenia globálneho ekologického rozvoja spoločnosti Huawei, uviedol, že AppGallery je v súčasnosti aktívnym obchodom s aplikáciami, ktorý pokrýva 18 hlavných kategórií vrátane správ, sociálnych médií, či zábavy. V súčasnosti podľa jeho slov, AppGallery operuje vo viac ako 170 regiónoch sveta s viac ako 500-miliónmi aktívnych používateľov na mesačnej báze a 2-miliónmi registrovaných vývojárov. Ďalej však dodal, že aj napriek týmto číslam, majú čo robiť, aby prosperovali aj do budúcnosti.

Okrem iného sa počas konferencie diskutovalo aj o tom, že čínski vývojári zohrávajú stále významnejšiu úlohu na globálnom trhu. Podľa dát z januára tohto roka do konca novembra, až 31% príjmov zo 100 najúspešnejších aplikácií na platformách iOS a Google Play, smerovalo do rúk čínskych vývojárov.

Huawei Petal Search

Za spomenutie určite stojí povedať, že Huawei v nedávnej minulosti spustil službu Huawei Petal Search, prostredníctvom ktorej sú dostupné stovky, až tisíce absentujúcich aplikácií v obchode AppGallery. Medzi službami nájdeme dokonca aj plnohodnotné mapy v porovnaní s Google Mapami. V prípade, ak vás zaujíma, ako táto služba funguje v praxi, tak si pozrite jeden z našich starších článkov, kde sme sa venovali tejto téme podrobnejšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close