HuaweiSpravodajstvo

Huawei prekvapuje trh. Aj napriek nepriazni Američanov v apríli predali viac smartfónov ako Samsung

Analytici z Counterpoint potvrdili, že v apríli tohto roka lídrom na trhu so smartfónmi bola spoločnosť Huawei

Spoločnosť Huawei pravdepodobne neprekvapila len verejnosť, ale aj samých seba. Neil Shah, viceprezident analytickej spoločnosti Counterpoint potvrdil, že Huawei v priebehu apríla predal celosvetovo viac smartfónov ako doterajší líder, spoločnosť Samsung. Upozorňuje na to portál Gizmochina.com.

Podľa slov Shah-a spoločnosť Huawei pokryla 19% trhu, pričom Samsung pokryl „len“ 17%. Na úspechu čínskeho technologického giganta sa však vo veľkej miere podieľal domáci trh. Shah dodáva, že výsledok totiž odzrkadľuje národný „patriotizmus“, kde dopyt po smartfónov spoločnosti Huawei prekonal očakávania. Zároveň k „neúspechu“ Samsungu pridala aj pretrvávajúca situácia okolo škrečieho sa COVID-19 naprieč viacerým regiónom sveta. V Číne k postupnému oživovaniu ekonomiky začalo dochádzať už koncom marca, čo sa nedá povedať o iných regiónoch ako je napríklad India, USA, vybrané časti Európy a podobne, kde je situácia diametrálne odlišnou. Inými slovami, dopyt po zariadeniach vo všeobecnosti klesol, obzvlášť na trhoch kde dominuje, alebo je silným hráčom spoločnosť Samsung.

Mimo Číny sa Huawei trápi o niečo viac ako konkurencia

Hoci v domácej Číne sa Huaweiu náramne darí, tak v ostatných regiónoch spoločnosť pociťuje sankcie zo strane americkej vlády, ktoré ju ťahajú smerom dolu. Nové sankcie voči Huawei zo strany americkej vlády totiž spoločnosť neobmedzujú už  len v nakupovaní a využívaní produktov amerického pôvodu (teda aj vo využívaní služieb Google), ale po novom spoločnosť už nemôže nakupovať komponenty ani od spoločností so sídlom mimo USA, ktoré na ich výrobu používajú americké technológie.

Zároveň treba dodať, že s postupným uvoľňovaním obmedzení zo strany jednotlivých krajín môžeme očakávať, že predaj smartfónov vrátane ostatných produktov začne postupne narastať, čo sa odzrkadlí aj na predajoch spoločnosti Samsung.

V každom prípade ide vskutku o zaujímavé výsledky. Len pre zaujímavosť, v priebehu prvého kvartálu tohto roka bola v oblasti predajov smartfónov lídrom  spoločnosť Samsung s 20% trhovým podielom. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou bol Huawei s 17% a treťou Apple s 14% podielom na trhu.

trhovy podiel_1 kvartal 2020_trh so smartfonmi
Zdroj: counterpointresearch.com

V najbližších týždňoch by mohli byť už dostupné štatistiky za končiaci sa 2. kvartál tohto roka, ktoré by mohli priniesť podrobnejšie čísla.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky