HuaweiSpravodajstvo

Huawei prejavil záujem o používanie procesorov Snapdragon. Je tam však jeden háčik, ktorý musia ešte vyriešiť

Huawei je ochotný presedlať z procesorov Kirin na procesory spoločnosti Qualcomm. Už stihlo podať žiadosť o licenciu

Spoločnosť Huawei aktuálne je pod veľkým tlakom, ktorý si rok, či dva dozadu, nevedela ani predstaviť. Dôvodom sú sankcie zo strany USA pričom poprední predstaviteľa spoločnosti, na čele s Guo Ping, ktorý je aktuálne rotujúcim riaditeľom spoločnosti, prezradili, že ich cieľom je „prežiť“.

Najnovšie portál androidauthority.com poukazuje na ďalšie vyjadrenia aktuálnej hlavy spoločnosti.

Budú Kirin procesory nahradené procesormi od Qualcommu?

V súčasnosti sa Huawei trápi so sankciami, ktoré obmedzujú spoločnosti možnosti nakupovanie tovarov a služieb od amerických spoločností vrátane neamerických firiem, ktoré na ich výrobu využívajú americké technológie. Aktuálne najvypuklejší problém je okolo procesorov, ktoré sú srdcom každého zariadenia. V praxi sa obmedzenia pretavili do toho, že spoločnosť musela ukončiť spoluprácu s TSMC, hlavným dodávateľom procesorov. Zároveň však spoločnosti je obmedzené obchodovať aj s ďalšími dodávateľmi, ktorí by teoreticky mohli prichádzať k úvahu vrátane Qualcommu, či MediaTeku.

Ping však odkryl, že aktívne pracujú na tom, aby mohli kooperovať so spoločnosťou Qualcomm, a to aj napriek tomu, že ide o americkú spoločnosť. Ping totiž verí, že americká vláda by mohla prehodnotiť aktuálne sankcie, ktoré by im umožnili obchodovať so spoločnosťou Qualcomm.

„Dúfame, že vláda USA môže prehodnotiť svoju politiku, a ak to vláda USA umožní, sme stále ochotní kupovať výrobky od amerických spoločností.“ Ping ďalej dodal: Ako sme už povedali, sme ochotní spolupracovať s americkými firmami vrátane spoločnosti Qualcomm, pokiaľ im to bude umožnené.“

V súčasnosti spoločnosť Huawei podala žiadosť smerom k americkým úradom, aby prehodnotili sankcie, a umožnili im kooperovať so spoločnosťou Qualcomm.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close