HuaweiSpravodajstvo

Huawei predstavuje novú stratégiu predaja a vývoja v oblasti procesorov a umelej inteligencie

Akým smerom sa vydá spoločnosť v oblasti procesorov a umelej inteligencie? Huawei predstavil 4 kľúčové body.

18. septembra Huawei spustil Atlas 900, svetové najrýchlejšie stredisko pre trénovanie umelej inteligencie.  Atlas 900 kombinuje silu tisíce Ascend procesorov. Potrebuje iba 59 sekúnd na trénovanie ResNet-50, čo je zlatý štandard pre meranie výkonu umelej inteligencie. Je to o 10 sekúnd rýchlejšie ako predchádzajúci svetový rekord. Okrem toho oznámil novú stratégiu svojho vývoja vo svete umelej inteligencie a procesorov. Na tému upozornil portál huaweicentral.com.

Huawei Atlas 900
Zdroj: huaweicentral.com

Budúcnosť výpočovej techniky je obrovský trh s hodnoutou viac ako 2 trilióny dolárov,“ povedal Ken Hu, podpredseda Huawei.

Huawei odhaduje, že v ďalších piatich rokoch sa AI výpočtová technika stane celosvetovo rozšírenou a AI počítače budú zaberať viac ako 80% výpočtovej sily na svete.

Aby sa spoločnosť dostala na trh s AI výpočtovou technikou, Huawei predstavil tieto kľúčové body:

  • Spoločnosť bude investovať do vývoja a výskumu svojej architektúry procesorov v programoch Da Vinci
  • Huawei zvýši investície do rady procesorov ako Kunpeng (desktopy), Ascened (AI), Kirin (smart zariadenia) a Honghu (smart obrazovky).
  • Spoločnosť nebude predávať svoje procesory priamo. Namiesto toho ich bude poskytovať svojím zákazníkom vo forme cloud služieb a partnerom vo forme komponentov pre zvýšenie podpory pradaja integrovaného procesorového riešenia.
  • Vytvorenie svojho vlasného otvoreného ekosystému, do ktorého spoločnosť investuje 1,5 miliárd dolárov vo svojom vývojarskom programe na podporu 5 miliónov vývojárov (v súčasnosti „len“ 1,5 milióna vývojárov).

„Budeme pokračovať v investíciach so zameraním na 4 kľúčové oblasti. Posunieme hranice architektúry, investícií do procesorov a vytvorenia otvoreného ekosystému.“ povedal Hu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close