Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei predstavil P30 Pro New Edition. Ponúka aj Google služby

P30 Pro New Edition je predstavený. Revolúciu však nečakajte

Začiatkom mája technologickú komunitu obehla správa, že spoločnosť Huawei plánuje predstaviť smartfón P30 Pro New Edition, ktorý bude dostupný aj so službami Google. Tak sa teraz aj stalo. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

„Žiadna revolúcia“, len nové farby

Smartfón ponúka 6,47“ OLED panel so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji a FULL HD+ rozlíšením. Poháňaný je procesorom Kirin 980, ktorý je vyrobený 7nm procesom.

Kamera, tak ako u svojho „predchodcu“, vyzerá byť rovnakou – 40-megapixelový hlavný snímač, ktorý je doplnený o 20-megapixelový ultraširoký snímač, 8-megapixelový hybridný snímač a ToF kameru.

Huawei P30 Pro New Edition (3)
Zdroj: consumer.huawei.com

Zariadenie okrem iného disponuje batériou s kapacitou 4,200 mAh s podporou rýchleho nabíjania pri 40W. Očakáva sa však, že zariadenie bude distribuované s najnovšou nadstavbou EMUI 10.1 v kombinácii s Androidom 10. Prípadne, že aktualizácia bude hneď dostupnou po rozbalení zariadenia.

Ako môžete čítať vyššie, tak špecifikáciami ide o rovnaký hardware, ako tomu bolo doposiaľ. Novinkou je však šedé prevedenie smartfónu.

Prejdime však k cene smartfónu, ktorá je podľa nášho názoru vskutku vysokou. Na oficiálnych stránkach spoločnosti Huawei, sa zariadenie predáva od 749€, čo je porovnateľná cena s tohtoročnou vlajkovou loďou P40.

Huawei P30 Pro New Edition (2)
Zdroj: consumer.huawei.com

Zariadenie je momentálne dostupné len na nemeckom trhu. Čo sa týka dostupnosti v iných regiónoch, tak k danej téme spoločnosť doteraz nevydala žiadne oficiálne stanovisko. Smartfón bude distribuovaný prvým zákazníkom až koncom mesiaca.

Prečo Huawei oživuje rok staré zariadenie?

Vo svojej podstate ide skôr len o marketingový ťah, ktorého cieľom je odvrátenie klesajúceho trendu predaju smartfónov. Podľa štatistík zverejnených spoločnosť Canalys, za uplynulý kvartál Huawei predal v Nemecku o 36% zariadení menej, ako tomu bolo rok dozadu. Druhým dychom však treba dodať, že na týchto číslach sa bezpochyby podpísala aj aktuálna pandémia.

Xiaomi_predaje smartfonov_1_kvartal 2020_Nemecko
Zdroj: Canalys via CZhou Shouzi

Predajom smartfónom zároveň neprospieva ani aktuálny konflikt s americkou vládou, v dôsledku ktorého v novopredstavených modeloch spoločnosť nemôže aktívne využívať služby a súčiastky amerického pôvodu. Týka sa to aj Mobilných služieb Google. Obmedzenia sa však netýkajú licencovaných zariadení spredo mája minulého roka, do ktorého spadá aj „nový“ model P30 Pro New Edition.

Čo sa týka slovenského trhu, tak podľa posledných vyjadrení spoločnosti, predaje majú stúpajúci trend  a zároveň už dosahujú predkrízovú úroveň.

Mimochodom, nie tak dávno sme Vám ako jedna z prvých redakcií na Slovensku priniesli recenziu zariadenia P40 Pro, ktoré nás po „naučení“ sa presedlania na konkurenčný obchod s aplikáciami vskutku zaujal.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close