HuaweiSpravodajstvo

Huawei predinštaluje do nových smartfónov približne 70 aplikácií

Huawei plánuje v dôsledku pretrvávajúcich sankcií zo strany americkej vlády vo svojich smartfónov predinštalovať približne 70 aplikácií.

Určite nie je potrebné nikomu zvlášť opisovať napätú situáciu medzi spoločnosťou Huawei a americkou vládou, ktorá bráni spoločnosti Huawei plnohodnotne využívať produkty a služby, ktorých pôvod je z Ameriky. Pred pár dňami sme mohli čítať o novovznikajúcej koalícii medzi čínskymi výrobcami, ktorí sa pustili do vytvorenia alternatívy voči obchodu Google Play. Najnovšie správy, s ktorými prišiel portál GSMArena.com hovoria, že spoločnosť Huawei chce vo svojich smartfónoch predinštalovať desiatky aplikácií.

Do 70 aplikácií…

Podľa zverejnenej správy spoločnosť Huawei má v pláne vo svojich zariadeniach predinštalovať približne 70 aplikácií, ktoré by boli čiastočne odlišné od krajiny ku krajine. V závislosti od popularity jednotlivých aplikácií v regiónoch.

Prvým smartfónov, ktorý by mal byť predstavený s desiatkami predinštalovaných aplikácií by malo byť zariadenie Huawei P40, ktorého predstavenie je očakávané ku koncu marca. Spoločnosť Huawei tak zjavne chce reagovať na absenciu Mobilných služieb Google. Druhým dychom však treba dodať, že v zariadeniach nenájdeme predinštalované aplikácie a služby spoločnosti Google, ktoré sú obzvlášť populárnymi v Európe.

huawei p40 uvodny
Zdroj: 91mobiles.com

V smartfónoch si tak s veľkou pravdepodobnosťou nájdeme alternatívne služby. Jednou z nich by mala byť napríklad navigácia TomTom, ktorá nahradí populárne Google Mapy. Bezpochyby bude zaujímavé sledovať, ktorými aplikáciami spoločnosť nahradí ďalšie populárne služby. Netýka sa to totiž len Google aplikácií, ale aj ďalších ako je napríklad WhatsApp.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Huawei sa v minulosti vyjadrila, že v rámci nimi ponúkanej alternatívy App Gallery ku Google Play obchodu, by chcela získať 100-najpopulárnejších aplikácií naprieč jednotlivými regiónmi. Uvidíme, ako sa spoločnosti podarí tento ciel naplniť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close