AutáHuaweiSpravodajstvo

Huawei predbehne Xiaomi, ale i Apple. 17. apríla predstaví svoj prvý elektromobil!

ARCFOX Polar Fox Alpha S je prvým elektrombilom za ktorého vývojom stojí Huawei. Predstavený bude už 17. apríla v Shanghai.

O elektromobile z kuchyne spoločnosti Huawei sme mohli prvýkrát počuť vo februári tohto roka, kedy sa špekulovalo, že spoločnosť „dačo chystá“. V tom istom čase sa okrem iného spomínalo aj to, že čínsky technologický gigant, chce podnikať v oblasti chovu ošípaných, kde by ponúkal chovateľom svoju AI technológiu. Tá mala slúžiť napríklad na detekciu chorôb ošípaných a podobne. Len pre zaujímavosť, tieto plány neboli tak „šialenými“, ako znejú. Dôvodom je, že Číny pochádza viac ako polovica celosvetového chovu ošípaných.

Vráťme sa však späť k téme automobilu. Potom, ako vyplávali prvé správy okolo elektromobilu na povrch, tak zavládlo na mesiac okolo tejto témy ticho. Až kým sa neobjavili informácie o cene elektromobilu na úrovni okolo 45-tisíc amerických dolárov, či o autonómnej technológii riadenia. Mnohí však tieto správy aj naďalej brali s ľahkosťou a nadhľadom. Skutočnosť je však taká, že elektromobil, za ktorým stojí Huawei, uvidíme už o pár dní.

Huawei predstaví 17. apríla elektromobil – ARCFOX Polar Fox Alpha S

Pôjde o vôbec prvý elektromobil z kuchyne spoločnosti Huawei. Nepôjde však o auto, za ktorého výrobou a návrhom stojí výlučne čínsky gigant. Podľa publikovaných správ, na ktoré poukazuje portál Gizmochina.com, na výrobe a navrhovaní tohto auta, sa podieľali ešte spoločnosť BAIC New Energy, Chongqing Changan a Guangzhou Automobile. Samotný automobil bude však niesť logo spoločnosti ARCFOX Polar Fox Alpha S, ktorá viac menej vznikla zo spolupráce medzi Huaweiom a BAIC.

ARCFOX Polar Fox Alpha S_elektromobil Huawei
Zdroj: Huawei (Weibo)

Ako sme už vyššie písali, rovnako ako môžete vidieť na plagáte, tak elektromobil bude predstavený 17. apríla v Shanghai. Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei tiež oznámil, že automobily vyvinuté v spolupráci s jeho spoločnosťou budú mať vo vnútri logo Huawei. Ukazuje sa však, že tieto informácie sa týkajú iba vozidiel ponúkajúcich riešenia autonómnej jazdy od čínskeho giganta. Len pre zaujímavosť, autonómna technológia spoločnosti Huawei na dosiahnutie tohto cieľa bude vo vnútri vozidla schovávať 12 kamier, 13 ultrazvukových radarov, 6-milimetrové radary a čip Huawei s výpočtovým výkonom 352 TOPS. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close