Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei pracuje na programe možného nahradenia Androidu ruským operačným systémom Aurora

Tento rok nebol najlepším pre Huawei, ktorý má od vlády Trumpa zákázané obchodovať s americkými firmami.

Nedávne vyhlásenie Google potvrdzuje zákaz prístupu k väčšine softvéru od spoločnosti vrátane obchodu Google Play. Kto zároveň sleduje situáciu okolo spoločnosti Huawei v spojitosti so sankciami zo strany americkej administratívy vie, že Huawei musí hľadať iné riešenie, a spoliehať sa na vyriešenie konfliktu by bolo bláznovstvo, vzhľadom na nevyspytateľné kroky amerického prezidenta. Huawei tak bol dotlačený hľadať pomoc na neobvyklom mieste. Údajne pracuje na pilotnom programe, kde systém Android má byť nahradený ruským operačným systémom Aurora. Na tému upozorňuje portál MSP.com.

„Toto je pilotný program. Vidíme to ako prvý krok pre spustenie ruského operačného sytému na zariadeniach Huawei. Rusko diskutuje ohľadom podmienok používania Aurora OS na 360 000 tabletoch Huawei do augusta 2020. Boli predvedené prvé vzorky tabletov, kde by mohol byť systém použitý.“ vyjadril sa hovorca spoločnosti.

Aurora je vytvorená ruskou telemunikačnou spoločnosťou Rostelecom, ktorú vlastní štát. Spoločnosť v súčasnosti testuje rôzne tablety a hľadá možnosti spolupráce s Huawei.

V súčasnosti ubieha 90 dní, po ktorých Huawei stratí prístup k aktualizáciam Androidu. Pokusy o vlastný operačný systém zlyhali a definitívne sa nestane náhradou pre Android.

Alternatívny plán

Huawei má v talóne ešte teoreticky ďalší záložný plán, ktorým môže byť nimi vyvíjaný operačný systém HarmonyOS. Ten spoločnosť oficiálne predstavila len niekoľko týždňov dozadu. V súčasnosti však tento operačný systém spoločnosť nechce využívať v smartfónoch, a stále pre nich zostáva číslo 1. operačný systém Android.

Len pre zaujímavosť, CEO Huawei pred približne týždňom vyhlásil na zjazde akcionárov spoločnosti, že ich spoločnosť má v pláne do roku 2021 stať sa úplne nezávislou od amerických technológií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close