HuaweiSpravodajstvo

Huawei potvrdzuje, že je v procese uvedenia svojho vlastného OS na trh

Posledné týždne viacero médií zahlcujú informácie týkajúce sa vývoja vlastného operačného systému spoločnosťou Huawei. Ich pôvod započal po udelení sankcií americkou vládou, ktoré obmedzili spoločnosti obchodovať s americkými firmami, vrátane firiem, ktoré využívajú americké technológie. Dopad to malo napríklad na priamu spoluprácu so spoločnosťou Google, ktorá stojí za OS Android, Qualcommom a podobne.

Krátko po udelení sankcií sa začali objavovať informácie o operačnom systéme HongMeng, resp. Ark OS, na ktorom pracuje Huawei už viac ako 6 rokov. Sankcie mali za dôsledok, že spoločnosť akcelerovala vývoj vlastného OS, do obehu sa dokonca dostali aj prvé náhľady. Všetky informácie, ktoré kolovali zákulisím však boli doteraz štýlom „jedna pani povedala“.

Najnovšie viceprezident spoločnosti Huawei potvrdil, že spoločnosť pracuje na alternatívnom operačnom systéme, ktorého uvoľnenie je už v procese. Upozornil na to portál pocketnow.com.

Andrew Williamson, viceprezident spoločnosti konkrétne povedal:

„Huawei je v procese potenciálneho spustenia výmeny. Nie je to niečo, čo chce Huawei. Sme veľmi radi, že sme súčasťou rodiny Android, ale Hongmeng je už testovaný, väčšinou v Číne.“

Williamson zároveň potvrdil, že spoločnosť podáva naprieč svetom prihlášky týkajúce sa registrácie ochranných známok názvu operačného systému.

Čo si myslíte o operačnom systéme vyvíjanom spoločnosťou Huawei? Môže podľa Vás OS vyvíjaný druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete dopadnúť ako platforma Windows Mobile?

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close