HuaweiSpravodajstvo

Huawei potvrdzuje dostupnosť najnovšieho Androidu Q pre viacero zariadení

Počas konferencie Google I/O 2019 developers spoločnosť Google oznámila rozšírenie dostupnosti testovej verzie najnovšie Androidu Q pre ďalšie zariadenia. Aktuálne je dostupná celkovo pre 21 zariadení (pozn. redakcie: nejedná sa o finálny počet zariadení, pre ktoré bude Android Q dostupný). Spoločnosť Google zároveň hovorila o predpokladanom termíne uvoľnenia oficiálnej aktualizácie pre masy. Malo by sa tak stať v 3. kvartáli tohto roka.

Huawei hlási prvé zariadenia, pre ktoré bude Android Q dostupný

Spoločnosť Huawei prostredníctvom sociálnej siete Weibo oficiálne oznámila dostupnosť Androidu Q pre vybrané zariadenia. Jedná sa konkrétne o modely Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X, Mate 20 RS, P30, P30 Pro, Honor View 20 (V20), a Honor Magic 2.

Zdroj: Huawei via Weibo

Čo sa týka dátumu dostupnosti, tak spoločnosť uviedla, že začne s postupným uvoľňovaním updatu v 3. kvartáli tohto roku, hneď potom ako bude aktualizácia uvoľnená pre zariadenia Goole Pixel.

Nová verzia Androidu má priniesť viacero noviniek, po ktorých používatelia dlho bažia. Tou „naj“ je Tmavý režim, ktorý nie len že má šetriť naše oči, ale aj batériu. Samozrejme to nie je všetko, Google plánuje prekopať aj spôsob zobrazovania notifikácií a možnosti rýchlych reakcií na ne, podporu skladateľných zariadení, pridanie natívnej podpory 5G technológie a podobne.

Zdroj: via Weibo

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close