HuaweiSpravodajstvo

Huawei plánuje v tomto roku naliať do výskumu a vývoja trojnásobne viac, ako v minulom roku

Továrne spoločnosti Huawei v domácej Číne už fungujú takmer ako pred koronavírusom. Prvá finančná injekcia však poputuje do výskumného strediska

Koronavírus SARS-CoV-2 sa neustále rozširuje do všetkých kútov sveta, no v miestach prvého „epicentra“ nákazy sa dostáva život opäť do normálu. Reč je o Číne a silnej industriálnej provincii Hubei, v ktorej bol prvý pacient s novým koronavírusom diagnostikovaný už 1. decembra 2019. Po dlhých a náročných mesiacoch sa však situácia konečne ustálila a obrovská čínska ekonomika sa pomalým tempom vracia do normálneho výrobného tempa. Jedným z obrovských výrobných gigantov je aj spoločnosť Huawei, ktorá takisto otvára brány svojich ďalších fabrík, pričom zároveň posiela prvú a naozaj masívnu finančnú injekciu do výskumu a vývoja. 

Väčšina zamestnancov je späť v továrňach a vývojových centrách

Spoločnosť Huawei očakáva značné finančné dopady v dôsledku prepuknutia celosvetovej pandémie, no väčšina jej pracovníkov je už v týchto momentoch v práci, uviedol samotný generálny riaditeľ Ren Zhengfei v rozhovore pre The Wall Street Journal. Vybrané fabriky čínskeho telekomunikačného giganta boli údajne opätovne otvorené už 3. februára. Situácia sa opäť dostáva do starých koľají až v posledných týždňoch. Do práce už údajne chodí 90% zo 150 000 zamestnancov spoločnosti, pričom niektorí stále pociťujú dopady pandémie, napríklad z hľadiska zákazu cestovania.

Finančné ciele však spoločnosť zrejme splní

Čínsky Huawei na situáciu ohľadom koronavírusu zareagoval celkom promptne, keďže už začiatkom roka znížil svoje finančné ciele na tento rok. I keď aktuálna situácia vo svete by mohla napovedať, že spoločnosť nesplní ani zníženú latku, situácia na domácom trhu by mohla hrať spoločnosti Huawei do karát. V Číne totižto spoločnosť zaznamenala značný nárast predajov, čo by mohlo pokryť klesajúce predaje po celom svete.

Silná finančná injekcia pre výskum a vývoj

Zaujímavou správou z útrob čínskeho telekomunikačného giganta je, že spoločnosť plánuje v tomto roku navýšiť investíciu do výskumu a vývoja z pôvodných 5,8 miliardy amerických dolárov na pomerne závratnú sumu 20 miliárd amerických dolárov. Zdá sa, že spoločnosť sa plánuje zamerať omnoho viac na vývoj nových technológií, čo by mohlo znamenať obrovský technologický pokrok koncom tohto roka. V prípade Huawei by to nebola žiadna novinka, keďže podobnú stratégiu razí už niekoľko rokov, no viac ako 3-násobná investícia do vývoja by mohla naozaj zaujímavo zamiešať kartami na trhu s technológiami, či už v sfére smartfónov, alebo všeobecne telekomunikácií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close