HuaweiSpravodajstvo

Huawei plánuje ovládnuť trh so smartfónmi. Zároveň hovorí o cene skladateľných smartfónov, ktorá by oslovila masy

Spoločnosť Huawei bez pochýb nie je potrebné predstavovať žiadnemu nadšencovi mobilných telefónov. Jedná sa totiž o druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, ktorý sa pomaly, ale isto šplhá na pomyselný Olymp.

Nie tak dávno spoločnosť predstavila skladateľný smartfón s ohybným displejom, Huawei Mate X, ktorý má však jednu veľkú chybu – cenu. Pri nej sa totiž mnohým zatočí hlava. Odporúčaná cena zariadenia je 2229€. Na druhej strane smartfón sám o sebe prináša viacero technologických inovácií, o ktorých sa mnohým ani nesnívalo. Počnúc ohybným displejom až po podporu 5G technológie.

Najnovšie CEO spoločnosti v rozhovore pre nemecký magazín De Welt povedal niekoľko smelých plánov spoločnosti. Okrem toho, že sa spoločnosť chystá vymeniť na úplnom špice konkurenčný Samsung, tak sme sa mohli dozvedieť aj o novej cenovej politike skladateľných smartfónov, ktorá by mohla prísť už čo nevidieť.

„…budeme trhovým lídrom najneskôr v budúcom roku. Sme k tomu už veľmi blízko.“

Cena skladateľných smartfónov by mohla padnúť o viac ako polovicu

V prípade skladateľných smartfónov CEO spoločností verí, že budúci rok bude prelomovým. Myslí si, že najneskôr do dvoch rokov štandardná cena sa priblíži ku hranici 1000€ a v prípade niektorých OEM partnerov cena bude ešte nižšia, približne 500€.

Zároveň Richard Yu predpokladá, že skladateľné smartfóny sa v nasledujúcich niekoľkých rokoch stanú štandardnými zariadeniami.

Zdroj: via Gizmochina.com, úvodný obrázok: Huawei

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close