Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Huawei P40 Pro: Výsledky z AnTuTu môžu najväčších geekov sklamať

Výsledky z AnTuTu testovania zariadenia Huawei P40 Pro môžu geekov sklamať. Smartfón dosiahol „len“ 482-tisíc bodov.

Minulú stredu spoločnosť Huawei predstavila tohtoročný modelový rad vlajkových smartfónov P40, ktoré sú vybavené novým procesorom Kirin 990 v kombinácii s 8GB RAM a 128GB/256GB úložným priestorom typu UFS 3.1 (s výnimkou verzie P40).  Počas predstavenia smartfónov, Richard Yu poodhalil, že výkon procesora v porovnaní s predošlou generáciou je až o 23% vyšší a výkon GPU o 39%. Ako sa však tieto parametre pretavili do výsledkov testovania AnTuTu?

Huawei P40_procesor Kirin 990
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Zahraničný portál mysmartprice.com publikoval výsledky z testovania zariadenia Huawei P40 Pro vo verzii 128GBGB, ktoré sú nadpriemernými, ale geekovia nebudú z nich nadšení. Ako môžete nižšie vidieť, tak smartfón dosiahol úctyhodných 482-tisíc bodov.

AnTuTu vysledky Huawei P40 Pro (1)
Via mysmartprice.com

Zariadeniu bezpochyby nebude chýbať výpočtový výkon, a to ani pri tých najnáročnejších úlohách. Na druhej strane však treba dodať, že výkon 482-tisíc bodov zaostáva za zariadeniami ako ROG Phone 2 či OnePlus 7T, aktuálnymi lídrami globálneho rebríčku AnTuTu, ktoré boli predstavené ešte v priebehu minulého roka. Okrem iného tohtoročné vlajkové lode konkurencie dosiahli lepšie výsledky v prípade výkonu. Za spomenutie stojí napríklad hlavný konkurent v podobe Xiaomi Mi 10 Pro, ktorý atakuje hranicu 600-tisíc bodov (Mi 10 verzia zariadenia atakuje 565-tisíc bodov).

Hlavným lákadlom bude kamera

Hlavným žolíkom spoločnosti Huawei je však kamera smartfónu. Očakáva sa, že ovládne výkonnostný rebríček DXOMARK, ktorý je tvorený odbornou porotou. V súčasnosti na jeho vrchole sú zariadenia Xiaomi Mi 10 Pro so smartfónom Oppo Find X2, ktoré majú náskok pred zariadením Huawei Mate 30 Pro len 1 bod. Špecifikácie kamery P40 Pro si môžete pozrieť nižšie.

Huawei P40 Pro_specifikacie kamery
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
AnTuTu Huawei P40 Pro

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close