SpravodajstvoZariadenia

Huawei P30 dostáva konkurenciu. OPPO Reno 10 je predstavený. Chce zaujať fotoaparátom s 10x priblížením

Vo svete fotomobilov je v posledných mesiacoch rušno. Nie tak dávno, spoločnosť Huawei predstavila high-end smartfón Huawei P30 Pro, ktorý patrí medzi elitné zariadenia, a to nie len z pohľadu výkonu, ale hlavne z pohľadu kvality zadnej kamery. Podľa DxOMARK sa jedná totiž o najlepší fotomobil na trhu.

Ďalší čínsky výrobca, ktorý patrí medzi elitnú 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete, oficiálne predstavil nový smartfón z kategórie high-end triedy. Reč je konkrétne o zariadení OPPO Reno 10x Zoom (pozn. redakcie: bola predstavená aj verzia OPPO Reno 10).

OPPO RENO 10x Zoom

Dizajn hádam môžeme preskočiť. Jedná sa totiž individuálnu záležitosť.

Zariadenie ponúka 6,55“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Okrem vysokého rozlíšenia telefón disponuje skenerom odtlačkov prstov v displejov 6. generácie (pozn. redakcie: my doteraz evidujeme len 2 „generácie“, ale veríme, že OPPO 6. generáciu dovysvetlí v krátkej budúcnosti) vrátane 6. generácie krycieho sklíčka Gorilla Glass. Čerešničkou na torte je pomer displeja k hranám zariadenia – 91,3%.

OPPO Reno 10x recenzia
Zdroj: produktová fotografia

Z hľadiska výkonu sa môžeme tešiť na „klasiku“ v podobe high-end komponentov. Konkrétne, zariadenie ponúka procesor Snapdragon 855 v kombinácii so 8GB RAM a 256GB úložným priestorom. Smartfóm poháňa batéria s kapacitou 4,065mAh. Samozrejme nechýba ani podpora rýchleho nabíjania VOOC 3.0 fast charging. Preto nevyhnutnou výbavou je vybavenie telefónu medeným chladiacim systémom.

OPPO Reno and Reno 10x chladenie
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k hlavnému lákadlu telefónu. K fotoaparátu. V hornom okraji zariadenia je telefón vybavený unikátným navrhnutým vyskakovacím modulom tvaru „žraločej plutvy“. Je vybavený fotoaparátom s clonou f / 2.0 apertúrou 16-megapixelovým predným fotoaparátom a LED bleskom. Na jeho zadnej strane je trojitá kamera, ktorá obsahuje 48-megapixelový primárny snímač Sony IMX586 f / 1,7 s apertúrou f / 2,2, sekundárny senzor f / 2,2 apertúrny 8-megapixelový objektív a teleskopický objektív s periskopom s rozlíšením 13 megapixelov, ktorý je vybavený systémom OIS. Trojité nastavenie kamery je spojené s dvojitým LED bleskom a automatickým zaostrovaním. Inými slovami, spoločnosť OPPO chce zabojovať o potenciálny trón „kráľa“ fotomobilov. Či sa jej podarí vystriedať Huawei ukážu až prvé reálne testy.

OPPO Reno 10x fotoaparat
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k cene. V prípade 6GB/128GB si spoločnosť bude za zariadenie pýtať 2,999 Yuanov (približne 595 $) a v prípade najvýkonnejšie verzie 4,799 Yuanov (715 $).

Zroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Huawei Huawei P30 Pro Oppo OPPO Reno 10x Zoom

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close