Huawei

Huawei P Smart Z je oficiálne predstavený. Privítajme prvý smartfón s vysúvacou selfie kamerou od Huawei

Huawei P Smart Z je realitou. Spoločnosť Huawei oficiálne predstavuje prvý smartfón z ich kuchyne s vysúvacou kamerou. Predávať sa bude aj na Slovensku.

10 dní dozadu internet obehli správy týkajúce sa toho, že spoločnosť Huawei plánuje predstaviť zariadenia Huawei P Smart Z, prvý smartfón s vysúvacou selfie kamerou. Tak sa teraz aj deje, čerešničkou na torte je, že dostupný bude aj na Slovensku. Špekulovalo sa totiž, že smartfón bude exkluzívne dostupný len pre indický trh, kde mal bojovať so smartfónom Realme X, ktorému sa tam náramne darí.

Huawei P smart Z

Smartfón ponúka osemjadrový procesor Kirin 710F (4 x Cortex A73 2.2 GHz + 4 x Cortex A53 1.7 GHz), ktorý dopĺňa 4GB RAM64GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť pomocou Micro SD karty až do veľkosti 512GB. Telefón ďalej poháňa batéria s kapacitou 4000mAh s funkciou inteligentnej spotreby.

Huawei P Smart Z_predna strana
Zdroj: Huawei (Tlačová správa)

Telefón sa ďalej chváli Ultra FullView displejom o veľkosti 6,59“ s  rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Ako sme na začiatku naznačili, tak na displeji žiaden výrez hľadať nemusíte. Selfie kamera je totiž schovaná v tele zariadenia. Vďaka tomu sa podarilo spoločnosti zvýšiť pomer displeja k hranám naokolo na úroveň 91%. Displej je zároveň vybavený režimom redukcie škodlivého modrého svetla, vďaka tomu si jeho používatelia budú menej namáhať oči, a tak predchádzať možnej únave.

Huawei P Smart Z predna selfie kamera
Zdroj: Huawei (Tlačová správa)

Vráťme sa však k  selfie kamere, ktorá najvýraznejšou novinkou. Tú nájdeme v periskope, ktorý sa vysunie vo chvíli keď prepnete na režim selfie/prednej kamery. Samotné vysunutie by malo zabrať menej ako 1 sekundu, hovorí spoločnosť. Životnosť mechanizmu by mala byť 100 000 opakovaných vysunutí. Zariadenie tiež samo detekuje situáciu voľného pádu a v takom prípade automaticky objektív zasunie. Rozlíšenie kamery je 16MP, a  dokáže rozoznať celkovo 8 rôznych scenárov, na základe ktorých prispôsobuje režim fotenia.

Zadná kamera disponuje dvojicou snímačov. Hlavný snímač disponuje rozlíšením 16MP, doplnený je 2MP kamerou. Primárna šošovka navyše obsahuje špeciálne 6P sklo, vďaka ktorému smartfón zachytí ešte viac svetla a zvyšuje čistotu obrazu.

Huawei P Smart Z_zadna kamera
Zdroj: Huawei (Tlačová správa)

Zariadenie by sa malo začať predávať od 1. augusta. Odporúčacia cena je 269€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close