ANDROIDTECH

Huawei opäť zavádza? Reklamné fotografie smartfónu Nova 3 boli odfotené digitálnou zrkadlovkou

Spoločnosť Huawei vo svojej najnovšej reklame na smartfón Huawei Nova 3 použila fotografie odfotené digitálnou zrkadlovkou. Na fotení špeciálnych promo fotografií na zrkadlovku by nebolo nič zlé, no najnovšia reklama má pozdvihnúť práve nový fotoaparát spomínaného smartfónu.

Reklama je určená iba pre Egypt a okolie

„Škandál“ takéhoto typu by sa na svetlo sveta dostal takmer okamžite po zverejnení takejto reklamy. Spomínaná reklama na špičkový fotoaparát bola momentálne zverejnená iba na egyptskej stránke spoločnosti Huawei a do iných končín sa zrejme ani nedostane. Keďže logicky takmer žiadni zahraniční reportéri nesledujú egyptskú pobočku značky Huawei, na samotnú reklamu upozornil jeden z používateľov portálu Reddit. Samozrejme, ihneď po zverejnení na Reddite sa na Huawei spustila vlna kritiky z každého kútu sveta.

V samotnej reklame vystupujú miestni egyptskí herci, ktorí si ale pri zverejňovaní fotografií z natáčania zrejme nedali dostatočný pozor. Hlavná herečka Sarah Elshamy na svojej sociálnej sieti zverejnila fotografiu, kde si mužský herec trénuje pózovanie so „smartfónom“ pri vytváraní selfíčok, no na fotografii je jasne vidieť digitálnu zrkadlovku na tripode.

Zdroj: androidpolice.com

Nekorektný postup od spoločnosti Huawei, no nerobia to aj iní?

Samozrejme, jedná sa o naozaj nekorektný postup zo strany spoločnosti Huawei, ktorá takouto reklamou zavádza zákazníkov a láka ich na falošne vytvorené fotografie. Treba si ale položiť otázku, či podobný postup nevyužívajú aj iné spoločnosti. Takmer s určitosťou môžme povedať, že sa v brandži nejedná o neštandardný postup. Huawei má jednoducho iba smolu, že sa z natáčania dostali fotografie, ktoré sa na internete nemali nikdy objaviť.

Zdroj: thenextweb.com, úvodný obrázok (Youtube – Huawei Mobile Egypt)

Tagy
Close
Close