HuaweiSpravodajstvo

Huawei opäť prekvapuje trh! V máji predal viac smartfónov ako Samsung, ktorý mu je však v pätách

Huawei opäť prekvapuje trh. V máji predal viac smartfónov, ako Samsung pričom pokryl 19,7% trhu

Nie tak dávno sme mohli čítať správy o tom, že spoločnosť Huawei v priebehu apríla predbehla v predajoch smartfónov doterajšieho lídra, kórejský Samsung. Čínsky gigant v tom čase pokryl 19% trhu, zatiaľ čo Samsung „len“ 17%. S informáciami v tom čase prišli analytici z CounterPoint.

Huawei dominoval aj v máji

Najnovšie dáta, s ktorými prišli tí istí analytici hovoria, že Huawei dominoval aj v máji, a to aj napriek pretrvávajúcim sankciám zo strany americkej vlády, ktoré vrhajú na čínskeho výrobcu smartfónov „tieň neistoty“, či používatelia budú mať vždy aktuálny software a prístup k tým najnovším aplikáciám prostredníctvom oficiálnej cesty. Na tému upozorňuje portál gizchina.com.

Ako môžete vidieť nižšie, tak Huawei pokryl 19,7% trhu, pričom Samsung bol za čínskym gigantom v tesnom závese so 19,6%. Treťou najúspešnejšou spoločnosť bol americký Apple s 13% podielom na trhu. 3. až 6. najúspešnejším výrobcom smartfónov sú Oppo, Xiaomi a Vivo, ktoré pokryli zhodne po 8% trhu.

Counterpoint_predaje smartfonov maj trhove podiely
Zdroj: Counterpoint

CounterPoint ďalej hovorí, že počas mája Huawei dodal na trh 81,97 milióna kusov zariadení. Bude určite zaujímavé sledovať, či sa spoločnosti Huawei podarí udržať tento náskok aj v najbližších mesiacoch, ktorý sa v porovnaní s predchádzajúcim porovnávaným mesiacom scvrkol na minimálny rozdiel. Zároveň treba dodať. že Samsung raketovo rastie hlavne v USA, kde ku koncu apríla zvýšil predaje o viac ako 50%, pričom spoločnosť hovorí, že sa im medzičasom podarilo výrazne akcelerovať predaje.

Podľa analytikov sa Huaweiu podarilo prekonať Samsung hlavne vďaka tomu, že sa im podarilo relatívne skoro otvoriť predajne obzvlášť v domácej Číne, ktorá spoločnosť ťahá dopredu. S opadajúcimi obmedzeniami v Európe a v ďalších regiónoch sveta môžeme však očakávať rast predajov aj kórejského technologického giganta, ktorý by sa tak mohol už čoskoro vrátiť späť na pomyselný trón.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close