Spravodajstvo

Huawei ohlasuje, že má viac ako 40 kontraktov na vybudovanie 5G siete naprieč 30 regiónov sveta

Konflikt medzi americkou vládou čínskym Huaweim je aj naďalej na bode mrazu. Ale aj napriek tomu iné regióny sveta s Huaweim naďalej spolupracujú, a v niektorých prípadoch ju dokonca spoluprácu rozširujú. Dôkazom toho je získanie 46 kontraktov naprieč 30 regiónov sveta, v rámci ktorých bude Huawei budovať 5G sieť. Na tému upozorňuje portál wionews.com.

Kontrakty pre čínsky Huawei znamenajú distribúciu v podobe viac ako 100,000 5G staníc. Huawei aktuálne nezverejnil zoznam krajín, kde bude budovať komerčnú 5G sieť. Aktuálne však vieme povedať, že medzi vybranými regiónmi by nemala pravdepodobne chýbať Ruská federácia, s ktorou spoločnosť Huawei nedávno uzatvorila dohodu o spoluprácu.

Čína sa chystá udeliť sankcie na americké firmy

Spoločnosť Huawei je niekoľko týždňov pod vysokým tlakom americkej vlády, ktorá uvalila na spoločnosť sankcie v podobe obmedzenia obchodovania s americkými spoločnosťami, vrátanie firiem, ktoré využívajú americké technológie.

Čína na základe sankcií pre Huawei sa rozhodla vytvoriť vlastný zoznam „nepohodlných spoločností, ktoré sa chystá sankcionovať, rovnakým spôsobom ako USA sankcionovala Huawei. Sankcie uvalené čínskou vládou by sa mali dotknúť spoločností ako Microsoft, Dell a ďalších. Medzi varovanými spoločnosťami je aj kórejský Samsung, ktorý bude zaradený na sankčný zoznam za podmienky, že bude sledovať sankcie uvalené Američanmi. Informuje o tom portá Huaweicentral.com.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close