HuaweiSpravodajstvo

Huawei očakáva, že v roku 2021 bude dodaných na trh 100 miliónov zariadení so systémom HarmonyOS

HarmonyOS má otvoriť brány mnohým zariadeniam, aby vstúpili do sveta Internetu vecí

Huawei má na rok 2021 ambiciózne plány. Počas dnešnej konferencie Huawei Developer Day a HarmonyOS 2.0 mobile app developer Beta Event, ktorá sa konala v Shanghai, Huawei prezradil ich plány na nadchádzajúci rok. Na tému upozorňuje portál c114.com.cn.

Počas konferencie, ktorej sa zúčastnilo veľké množstvo vývojárov, Yang Haisong (viceprezident oddelenia spotrebného podnikového softvéru spoločnosti Huawei), hovoril o rýchlo rozvíjajúcom sa internete vecí, ako o príležitosti pre mobilný priemysel v nasledujúcom desaťročí.

„Od vydania BETA verzie pre vývojárov mobilných aplikácií HarmonyOS 2.0 pred dvoma týždňami sa do ekosystému HarmonyOS dostal stály prúd vývojárov. Tešíme sa na spoluprácu s ďalšími vývojármi a partnermi pre všetky situácie. Budúce desaťročie je dekádou mobilného priemyslu. Okrem toho spoločnosť Huawei očakáva, že v roku 2021 bude dodaných so systémom HarmonyOS 100 miliónov zariadení od viac ako 40 partnerských značiek.“

HarmonyOS
Zdroj: Huawei (Twitter)

Haisong ďalej prízvukoval, že ich operačný systém otvorí dvere pre mnoho produktov, aby sa stali súčasťou Internetu vecí. Ďalej dodal, že k dnešnému dňu evidujú viac ako 120 veľkých spoločností, ktoré vyvíjajú software, a viac ako 20 výrobcov hardwaru, ktorí sú zainteresovaní v ekosystéme HarmonyOS.

HarmonyOS 2.0 bol predstavený približne dva týždne dozadu. Počas vydania novej verzie operačného systému, Huawei rovnako predstavil viac ako 15-tisíc rozhraní API (pozn. redakcie: ide o nástroje pre programátorov, ktoré definujú interakcie medzi používateľmi a softwarom), ktoré by mali uľahčiť nie len vývoj aplikácií pre smartfóny, ale aj pre ďalšie zariadenia.

Zároveň treba dodať, že pod pojmom HarmonyOS sa neschovávajú len smartfóny, ale aj ďalšie zariadenia. Už dnes sú dostupné na trhu napríklad chytré televízory s týmto operačným systémom. Svoje uplatnenie má však nájsť v oveľa širšom portfóliu zariadení. Od automobilov, cez nositeľnú elektroniku, mobilné zariadenia, až po produkty v domácnosti, akými sú napríklad chytré vysávače, lampy a podobne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close