HuaweiSpravodajstvo

Huawei očakáva, že americké sankcie spôsobia prudký pokles tržieb spoločnosti a to až o 30 miliárd dolárov

USA v máji umiestnili Huawei na čiernu listinu spoločností, ktorých obchodné vzťahy s americkými partnermi sú prísne kontrolované. Americký prezident Donald Trump odôvodnil svoje kroky nedostatočnou bezpečnosťou technológii pochádzajúcich z Číny. Americkí výrobcovia čipov, ktorí sú dôležitými dodávateľmi, už s Čínou nemôžu obchodovať. Okrem toho americké opatrenia pre Huawei sťažujú prístup k systému Google Android. Číňania preto oznámili, že chcú spustiť vlastný operačný systém pre smartfóny.

Huawei z krátkodobého hľadiska stratí, neskôr však bude silnejší

Ako uviedol portál Businessinsider.de, Huawei očakáva výrazný pokles obratu v dôsledku sankcií USA. Čínsky telekomunikačný gigant Huawei čelí prudkému poklesu v predaji kvôli americkým sankciám voči svojej spoločnosti. Podľa prognózy na ďalšie dva roky bude predaj o 30 miliárd dolárov nižší, túto informáciu zverejnil generálny riaditeľ Huawei Ren Zhengfei. Podľa neho sa Huawei z týchto ťažkostí postaví na nohy a v priebehu niekoľkých rokov bude ešte silnejší.

Predaj Huawei sa v minulom roku výrazne zvýšil o 19,5 % na približne 95 miliárd eur a zisk vzrástol medziročne o viac ako 25% na približne 7,8 miliárd eur.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close