ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Toto je nový Huawei Nova 4 – diera v displeji a výkon na úrovni vlajkovej lode

Spoločnosť HUAWEI oficiálne predstavila nového konkurenta pre smartfón Samsung Galaxy A8s, ktorý ako prvý prišiel s dierou v displeji, teda s fotoaparátom, ktorý je umiestnený v rohu obrazovky. Najnovší prírastok do rodiny Huawei smartfónov by mal konkurenta od Samsungu nie len dobehnúť, ale aj predbehnúť, čo sa výkonnostnej stránky týka. 

Jedná sa o 6,4 palcový smartfón ktorý by mohol konkurovať nedávno predstavenému modelu Samsung Galaxy A8s. HUAWEI Nova 4 patrí taktiež ako Galaxy A8s medzi telefóny s dierou v displeji pre selfie kameru o priemere 4,5 milimetra. 

Fotoaparát na úrovni

Huawei Nova 4 prichádza s IPS displejom s rozlíšením 2310 x 1080 pixelov a spomínanou prednou kamerou v ľavom hornom rohu obrazovky.
Ďalej Nova 4 prináša trojitú zadnú kameru s rozlíšením až 48 megapixelov ! Táto kamera zvládne aj natáčanie v 4K rozlíšení a to až na 30FPS.  Taktiež nemôžme zabúdať ani na 25 megapixelovú selfie kameru, ktorá je, ako sme už spomínali, zabudovaná v displeji.  

Nie len rýchly systém ale aj veľké úložisko

Smartfón poháňaný procesorom Kirin 970 doplnený o 8GB operačnej pamäte, čo so správnym OS ako je  Android 9.0 Pie (nadstavba EMIU 9.0.1.)
bude skvelá voľba aj pre náročnejších zákazníkov. HUAWEI Nova 4 disponuje až 128 GB internej pamäte o možnosti rozšírenia cez microSD. Taktiež nemožno zabúdať na 3750 mAh batériu ktorá je dobíjaná cez 18W rýchlonabíjaním konektorom USB-C. Telefón bude dostupný v čiernej, bielej, modrej a červenej gradient farbe za cenu v prepočte 400 Eur u štandardnej verzii a 435 Eur u vyššej.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Huawei)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close