HuaweiSpravodajstvo

Huawei našiel spôsob ako spraviť smartfón s trojitým displejom

Spoločnosť Huawei len nedávno oficiálne predstavila skladateľný smartfón Mate X, ktorý si mohli „pochytať“ aj návštevníci IXPO 2019 v Bratislave. Hoci smartfón ešte nie je v predaji vo viacerých regiónoch sveta, tak aj napriek tomu nič spoločnosti nebráni na tom, aby pracovala na ďalšej generácii skladateľných zariadení.

Najnovšie, portál LetsGoDigital vizuálne „oživil“ patentovú prihlášku spoločnosti Huawei ešte z minulého roka, ktorá sa dostala von prostredníctvom WIPO (pozn. redakcie: Svetový úrad duševného vlastníctva) pred niekoľkými dňami.  Zariadenie ako môžete vidieť v zloženom stave obopína displej zo všetkých strán, vrátane okrajoch zariadenia.

Zdroj: LetsGoDigital

„Kúzlo“ nastane až po tom ako je zariadenie otvorené kedy je možné telefón rozložiť do „tabletového“ stavu. Hrany zariadenia zároveň ďalej poskytujú viacero možností ako narábať so smartfónov. Napríklad, je ho možné postaviť do režimu „stojana“, kedy je zariadenie možné využiť napríklad za účelom videokonferencie alebo na sledovanie filmov či seriálov. Prípadne po pripojení externej klávesnice ho možno používať ako malý notebook.

Zdroj: LetsGoDigital

Najväčším problémom zariadenia pravdepodobne však bude odolnosť displeja. Smartfón totiž v „zloženom“ stave obopína z každej strany displej, ktorý môže byť náchylný na poškodenie vo vrecku či v aktovke.

V každom prípade sa jedná o zaujímavý koncept smartfónu, ktorý by v budúcnosti mohlo zaujať viacero záujemcov o podobný typ zariadenia, ktoré ponúka aditívne funkcionality v spojitosti s väčším displejom oproti klasickému smartfónu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close