HuaweiSpravodajstvo

Huawei na to pôjde z opačnej strany. Namiesto 5G smartfónov pôjde do 4G. Naznačujú to najnovšie správy

Huawei ide proti prúdu. Otázkou je, či robí dobre

Minulý rok spoločnosť Huawei oznámila veľké plány spojené so zvýšenou frekvenciou uvoľňovania nových 5G smartfónov. Bohužiaľ, však situácia spojená so sankciami, neumožnila spoločnosti tento cieľ naplniť. Dôvodom je, že Huawei nemôže aktuálne odoberať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že Huawei nemá od koho odoberať procesory (ako aj ďalšie komponenty, kde však situácia nie je tak vypuklou).

Huawei mení stratégiu: „keď nemôžeme 5G smartfóny, tak budeme vyrábať 4G zariadenia“

V posledných týždňoch sa sankcie namierené voči spoločnosti Huawei začali mierne uvoľňovať. Prvé spoločnosti dostali licencie, aby mohli dodávať pre Huawei svoje produkty. Jednou zo spoločností je aj Qualcomm, aktuálne najväčší výrobca procesorov na svete. Má to však jeden háčik, nemôže ísť o procesory s podporou 5G technológie.

Najnovšie správy, ktoré priniesli taiwanské média hovoria, že Huawei nehodlá hodiť flintu do žita, ale pokúsi sa zabojovať. Podľa publikovaných správ, spoločnosť mení stratégiu a hodlá vo veľkom rozbehnúť výrobné linky so 4G zariadeniami.

Tieto správy sa zakladajú hlavne na tom, že Huawei zvýšil objem objednávok jednotlivých komponentov potom, ako spoločnosť Qualcomm získala licenciu na dodávky procesorov. Rovnako treba spomenúť, že Huawei pred udelením licencie pre Qualcomm robil presný opak, redukoval objednávky jednotlivých súčiastok.

Otázkou je, či sa spoločnosti táto stratégia vyplatí vzhľadom na nastupujúci trend 5G smartfónov. Druhým dychom však treba povedať, že 4G smartfóny na trhu budú bezpochyby ešte niekoľko rokov prítomný. Môžeme však očakávať, že v nasledujúcom období budú tvoriť hlavne ponuku v segmente strednej a lacnejšej triedy smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close