ANDROIDHuawei

Huawei možno už čoskoro vymení Google Play za iný obchod. Vieme, ktorý by to mohol byť

Kauza medzi americkou vládou a spoločnosťou Huawei vôbec neutícha, ba naopak eskaluje. Najnovšie sa do nej zapojila aj čínska vláda, ktorá ohlásila, že vytvára zoznam „nepohodlných spoločností“ ako reakciu na americký „entity list“.

Spoločnosť Huawei však nechce nechať všetko na náhodu. V posledných týždňoch sa začali objavovať prvé správy týkajúce sa ich vlastného operačného systému, dokonca sa spomína aj jeho dostupnosť, vrátane prvých zariadení, ktoré by mohli s ním prísť na trh.

Aký obchod nahradí Google Play?

Prvé informácie hovorili o tom, že spoločnosť Huawei využije na distribúciu aplikácií svoj vlastný obchod, ktorý používa v Európe denne približne 50 miliónov ľudí. Najnovšie sa však objavili informácie od CEO spoločnosti DN Insider, ktorá prevádzkuje online obchod Aptoide. Jedná sa o aplikáciu, ktorá patrí medzi hlavných konkurentov Google Play obchodu. Ponúka totiž viac ako 900,000 aplikácií a veľkú používateľskú základňu v podobe 200 miliónov aktívnych používateľov. Upozorňuje na to portál Dinheirovivo.

„Túto správu vnímame ako zaujímavú trhovú príležitosť na vytvorenie partnerstva s Huawei a vyriešenie tohto problému, ktorý pre nich vznikol…“, vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti, Paul Trezenston. Ďalej dopĺňa: „Kontakty boli živé, vymieňali sme si e-maily, mali sme stretnutia a prejavili záujem, takže tento kontakt oživujeme…“.

Trezenston ďalej dodáva, že aktuálne je vylúčená akvizícia ich spoločnosti čínskym Huaweiom.

„V krátkodobom horizonte to nie je súčasťou nášho plánu, pretože v tejto oblasti sa vždy objavujú nové príležitosti a máme pocit, že tento rast, ktorý robíme, sa nezastavil. Stále máme veľa problémov, ktoré treba riešiť predtým, než sa zamyslíme nad fúziou alebo akvizíciou.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close