HuaweiSpravodajstvo

Huawei možno našiel cestu, ako dostať ich smartfóny vo veľkom opäť na predajné pulty

Smartfóny Huawei by sme mohli opäť vidieť vo veľkom na trhu. Druhým dychom však treba povedať, že logo spoločnosti na nich nenájdeme.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je pod dlhodobým tlakom amerických sankcií v dôsledku ktorých, nemôže bez obmedzení nakupovať produkty, ale i služby vyrábané americkými technológiami. Má to za následok najmä to, že Huawei nemá dostatok čipov pre svoje smartfóny a nehovor viac o tom, že čipov je vo všeobecnosti nedostatok. Preto sa dnes, hoci pomaly, ale isto vytráca Huawei z mapy veľkých výrobcov smartfónov.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál gsmarena.com s odvolaním sa na Bloomberg naznačujú, že by sme na trhu mohli opäť vidieť telefóny spoločnosti Huawei, nie však pod logom spoločnosti. Dôvodom je, že podľa publikovaných správ, spoločnosť Huawei, aby obišla obmedzenia, začala udeľovať licencie výrobcom smartfónov, aby mohli predávať ich zariadenia.

Jednou z takýchto firiem má byť i Xnova, patriaca do konzorcia spoločností China Postal a Telecommunications Appliances Co. (PTAC). Spoločnosť Xnova dokonca už predáva telefóny v domácej Číne, ktoré sú podľa všetkého prezlečenými telefónmi spoločnosti Huawei.

Tento krok zo strany spoločnosti, minimálne na najbližšie obdobie, by umožnil Huaweiu návrat na trh so smartfónmi, ako aj prístup k 5G čipom, či Mobilným službám Google. Druhým dychom však treba dodať, že otázna je reakcia amerických úradov, či tento „trik“ ponechajú voľne bežať, alebo nie. Nehovor viac o tom, že otázna je i distribúcia týchto zariadení mimo domácu Čínu.

Vyššie uvedené spoločnosti tretích strán by tak predávali zariadenia vyvinuté spoločnosťou Huawei pod svojou vlastnou značkou. V závere však treba uviesť, že Huawei k týmto správam doposiaľ nevydal žiadne oficiálne vyjadrenia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close