NovinkyZariadenia

Huawei MateBook X Pro je nový prémiový laptop s 3K displejom a brutálnym výkonom

Spoločnosť Huawei predstavila na MWC 2018 nový laptop s názvom Huawei MateBook X Pro, ktorý sa svojou výbavou radí medzi prémiové laptopy. Novinka je vybavená 13,9″ dotykovým displejom, ktorý má okolo seba veľmi tenké iba 4,4 mm rámčeky. Huawei nový displej nazýva marketingovým označením FullView displej, čo môže laicky znamenať aj ako veľký displej bez rámčekov či obrovský displej s ultra tenkými rámčekmi.

Produktová fotografia

Huawei MateBook X Pro je vybavený 3K displejom s vysokým rozlíšením 3000 na 2000 pixelov s sRGB farebným gamutom a jasom na úrovni 450 nitov. Veľkou zaujímavosťou je absencia webovej kamery v hornej časti nad obrazovkou a výrobca sa rozhodol samotnú kameru schovať pod tlačidlo kamera na klávesnici. Toto je jednoducho prvý laptop na svete, ktorý obsahuje zabudovanú webovú kameru priamo v špeciálnom tlačidle na klávesnici. No a keď sme už pri tej klávesnici, nad samotnou klávesnicou nájdeme umiestnené zapínacie tlačidlo, v ktorom je zabudovaný veľmi citlivý senzor odtlačku prsta. Užívateľ tak dostane možnosť odomknúť laptop prostredníctvom hesla, odtlačku prsta či skenera očnej dúhovky.

Produktová fotografia

Novinka z dielne Huawei je vybavená 57,4 Wh batériou, ktorá umožňuje výdrž pri prehrávaní videa po dobu dvanástich hodín a pri kancelárskej práci MateBook X Pro vydrží 14 hodín, no a pri bežnom surfovaní internetu až 15 hodín. Laptop je napájaný USB-C nabíjačkou o výkone 65 W.

Produktová fotografia

Huawei MateBook X Pro je prémiový laptop s vysokým výkonom

Pod kapotou novej vlajkovej lode nájdeme výkonný 4-jadrový procesor i7-8550U 8. generácie, ktorému sekunduje 8 alebo 16 GB RAM a vysokorýchlostný disk NVMe PCIe SSD disk. MateBook X Pro by mal byť k dispozícii aj s procesorom i5, takže užívatelia dostanú možnosť si vybrať medzi viacerými variantami. Laptop je vybavený dvoma portami USB-C, jedným klasickým portom USB-A a konektorom Jack pre slúchadlá. Oba USB-C porty podporujú prenos dát ako aj samotné nabíjanie, ktoré bude možné riešiť aj prostredníctvom doku Huawei MateDock 2.

Huawei si dal na novom laptope poriadne záležať a jeho dizajn a výbava stojí za povšimnutie. MateBook X Pro bude dostupný v šedej a striebornej farbe. Poteší prítomnosť dvojice reproduktorov od známej spoločnosti Dolby ATMOS, ktoré by mali ponúknuť kvalitný užívateľský zážitok. MateBook by sa mal dostať do predaja v Európe už v druhom kvartáli v tomto roku, pričom oficiálna dostupnosť na Slovensku a Česku zatiaľ nie je známa. Cena za základnú variantu by mala byť 1499 eur a pri najlepšej vybavenej verzii sa cena môže vyšplhať vyššie až o stovky eur.

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close