HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate X sa ocitne v predaji pravdepodobne v septembri. Hovorí to hovorca spoločnosti

Počas IXPO 2019 v Bratislave sme bola ako jedna z mála redakcií, ktoré si prišli vyskúšať zariadenie Huawei Mate X na vlastnej koži. Zo zariadenia sme boli nadšení a krátko po opadnutí emócií sme diskutovali so zástupcom spoločnosti o smartfóne. Samozrejme, zaujímala nás jeho dostupnosť. Odpoveď sme dostali, že smartfón bude pravdepodobne dostupný v septembri, vrátane Slovenska.

Huawei Mate X bude dostupný v prvých krajinách od septembra

Najnovšie portál GSMarena.com prišiel s reportom, v ktorom potvrdzuje slová, ktoré sme sa dozvedeli na IXPE. Informácie pochádzajú priamo od hovorcu spoločnosti, ktorý povedal, že predaj zariadenia započne v septembri. Zároveň dodal, že sústredenie spoločnosti bude na trhy kde sa rozvíja 5G technológia (pozn. redakcie: je preto možné, že dostupnosť na Slovensku bude s niekoľko dňovým až týždňovým oneskorením od spustenia predaja v prvých krajinách).

Huawei Mate X test
Zdroj: vlastný

Aktuálne smartfón má prechádzať rozsiahlymi testovaniam, aby sa predchádzalo prípadným nepríjemnostiam pred spustením masového predaja. Hovorca spoločnosti zároveň potvrdil, že obmedzenie spojené s udeleným sankcií od americkej vlády nebudú mať dopad na schopnosť zariadenia spustiť Android aplikácie, vrátane služieb od spoločnosti Google. Medzi prvými krajinami kde bude zariadenie dostupné bude domovská Čína, kde smartfón prešiel aktuálne nevyhnutnými certifikáciami. Neskôr bude dostupný v ďalších regiónoch sveta.

Predpokladaná cena zariadenia je 2,600$, resp. ~ 2,300€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close