HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate 40 Pro – poznáme kompletné špecifikácie ako aj unikátny dizajn

Predstavenie nového vlajkonosiča spoločnosti Huawei je za rohom, no všetky informácie sa dozvedáme už niekoľko dní vopred

Úplné odhalenie smartfónov tesne pred ich oficiálnym predstavením je už akousi tradíciou, s ktorou sa pri predstavovaní novinky viac menej počíta. Nie je tomu inak ani v prípade pripravovaného vlajkového smartfónu Mate 40 Pro od spoločnosti Huawei, ktorý bude predstavený spoločne s celým modelovým radom Mate 40 už o pár dní.

Odhalenie smartfónu pred predstavením je už akousi tradíciou

Ako informuje portál WinFuture.de, odhalené boli kompletné špecifikácie tohto zariadenia, ako aj jeho dizajn, ktorý môžeme aspoň z časti označiť za unikátny. Predstavme si teda pár dní v predstihu očakávanú novinku od čínskeho telekomunikačného giganta.

Toto je nový Huawei Mate 40 Pro

Pýchou nového Mate 40 Pro bude jednoznačne 6,76-palcový OLED displej s rozlíšením až 2 772 x 1 344 pixelov, vďaka čomu dosahuje hustotu pixelov až 456 ppi. Hodnota obnovovacej frekvencie však zatiaľ známa nie je, no je vysoko pravdepodobné, že výrobca siahne minimálne po 90 Hz paneli.

huawei mate 40 pro zakrivenie displeja
Zdroj: WinFuture.de

Pri pohľade na dizajn smartfónu ho môžme označiť za čiastočne unikátne zariadenie, ktoré prináša už overené dizajnové prvky. Zaoblené hrany s minimálnymi rámčekmi na vrchnej a spodnej hrane zariadenia, ako aj výrez pre dvojitý fotoaparát v ľavom hornom rohu sú už tradíciou. Novinkou je však zaujímavo vyzerajúci zadný fotoaparát v tvare kruhu, ktorý „skrýva“ 3 zadné fotoaparáty a kompaktný LED blesk.

huawei mate 40 pro predny fotoaparat
Zdroj: WinFuture.de

V útrobách zariadenia sa budú taktiež nachádzať nové technológie, ktoré by vo vlajkovom smartfóne spoločnosti Huawei chýbať. Srdcom celého smartfónu bude nový čipset Kirin 9000 postavený na 5 nm architektúre, ktorý bude v sebe ukrývať aj 5G modem pre modernú konektivitu.

Na európskom trhu by mal smartfón debutovať iba v jednej verzii s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom typu UFS 3.1. Bohužiaľ, tento model nebude možné rozšíriť o microSD kartu, takže sa budú musieť záujemcovia vysporiadať s menším úložným priestorom.

Najmodernejšia fotografická výbava

Pomerne zásadné zmeny nastanú aj v zadnom fotoaparáte, ktorý príde s úplne novými technológiami. Debutovať v ňom bude hlavný 50 Mpx snímač s clonou f/1,9, ktorému bude sekundovať 20 Mpx snímač s clonou f/1,8, pričom sa bude starať najmä o ultraširoké fotografie. Trojicu uzatvára 12 Mpx snímač zameraný na optické približovanie obrazu. Celá sústava spoločne so špeciálnym farebným snímačom a laserovým zaostrovaním dokáže natáčať videá až v 8K rozlíšení, ako aj vytvárať zábery v až 5-násobnom optickom priblížení.

huawei mate 40 pro zadny fotoaparat
Zdroj: WinFuture.de

Na prednej strane zariadenia v malom výreze v tvare pilulky nájdeme 13 Mpx snímač s clonou f/2,4, ktorú dopĺňa 3D snímač. Vďaka tejto kombinácii by malo byť možné smartfón ovládať gestami, podobne ako u niektorých konkurenčných značiek.

Rýchle nabíjanie s výkonom až 65W

Model Huawei Mate 40 Pro určený pre európske trhy príde s batériou s kapacitou 4 400 mAh. V kontexte tak veľkého zariadenia nemôžme hovoriť o extra veľkej batérii, no vďaka pribalenému 65W SuperCharge nabíjaciemu adaptéru bude nabitie smartfónu doslova otázkou niekoľkých desiatok minút. Dostupné bude aj bezdrôtové nabíjanie s funkciou spätného nabíjania iných zariadení.

Zariadenie bude už tradične dodávané s minuloročným Androidom 10 a nadstavbou EMUI 11.x. Služby spoločnosti Google budú nahradené mobilnými službami spoločnosti Huawei. Cena pre európsky trh však zatiaľ stanovená nebola, takže aspoň kvôli tomuto údaju odporúčame sledovať živé vysielanie predstavenia nových smartfónov zo série Huawei Mate 40 už 22. októbra.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close