HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate 40 bude vybavený procesorom Kirin 1020. Ten prinesie neuveriteľný až 50-percentný výkonnostný nárast

Spoločnosť Huawei spolieha na najmodernejší 5 nm výrobný proces spoločnosti TSMC, ktorá je ďaleko pred konkurenciou

Čínska technologická spoločnosť Huawei sa už pomaly ale isto chystá na predstavenie nových smartfónov zo série Huawei P40, ktoré uzrú svetlo sveta už 26. marca. Ešte pred samotným predstavením očakávaných vlajkových smartfónov sa na internete začínajú objavovať prvé informácie o ďalších vlajkových lodiach spoločnosti Huawei, tentokrát však zo série Mate 40. Najnovšie správy pochádzajúce zo zahraničné portálu Gizchina naznačujú, že „jesenná vlajková loď“ spoločnosti Huawei bude jedným z najočakávanejších smartfónov posledných rokov.

Nový procesor Kirin 1020 príde až s 50-percentným nárastom výkonu

Pôvodný čínsky zdroj, na ktorý odkazuje aj vyššie spomínaný portál, informuje, že spoločnosť Huawei plánuje vybaviť novú sériu smartfónov Mate 40 úplne novým procesorom, ktorý ponesie označenie Kirin 1020. O výrobu samotného čipu sa už tradične postará spoločnosť TSMC, ktorá patrí medzi svetovú špičku. Nový Kirin 1020 bude zároveň vyrobený najmodernejším a bezpochyby technologicky najmodernejším 5 nm výrobným procesom, ktorý otvára výrobcom smartfónov ďalšie možnosti.

Podľa najnovších informácií by mal modernejší 5 nm výrobný proces spoločnosti TSMC výrazne vylepšiť viacero aspektov mikročipov v porovnaní s predošlým 7 nm výrobným procesom. Prvotná fáza 5 nm technologického procesu, ktorá sa označuje ako N5, by mala priniesť až 15 percentný výkonnostný nárast a až o 30 percent nižšiu spotrebu energie. Druhá fáza, označená ako N5P, by mala prísť až v roku 2021, no na dobré sa určite výrobcom oplatí počkať. Ešte modernejší proces totižto príde s ďalším 7 percentným výkonnostným nárastom (oproti N5) a až o 15 percent nižšou spotrebou elektrickej energie.

A ako to je teda so samotným procesorom Kirin 1020, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavený až na jeseň tohto roka? Postavený bude zrejme na 5 nm výrobnom procese N5, no jeho veľkým plusom má byť presedlanie na pokročilú CPU architektúru Cortex A78. Huawei tak presedlá z architektúry Cortex A76, čiže vynechá architektúru Cortex A77, ktorú momentálne využíva spoločnosť Qualcomm vo svojich čipoch Snapdragon 865. Presedlanie na novú architektúru by malo spôsobiť spomínaný nárast výkonu až o 50 percent, pričom očakávať môžme aj oveľa nižšiu spotrebu energie. Samozrejmosťou by mala byť 5G konektivita.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close