HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate 30 5G príde v decembri, Mate X v septembri

Počas 5G konferencie v Rusku spoločnosť Huawei informovala verejnosť ohľadne dostupnosti 5G zariadení Mate 30 5G a Mate X

Odhliadnuc od prebiehajúceho konfliktu medzi americkou vládou a čínskym Huaweiom, spoločnosť aj naďalej aktívne pracuje na svojich zariadeniach. Konkrétne na rozširovaní smartfónov s podporou technológie 5G. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Spoločnosť Huawei počas 5G konferencie v Rusku informovala verejnosť, že zariadenie Huawei Mate 30 5G príde na trh v decembri tohto roka. Hoci informácia sa týka pravdepodobne výslovne ruského trhu, tak aj napriek tomu sa jedná o dobré správy. Znamená to totiž, že zariadenie bude dostupné naprieč viacerými regiónmi sveta. Smartfón má byť oficiálne predstavený na prelome septembra a októbra. Spoločnosť pravdepodobne predstaví ako 4G verziu tak aj 5G verziu zariadenia súčasne. 5G verzia zariadenia však bude oficiálne dostupná v prvých obchodoch s oneskorením približne 2 mesiace (pozn. redakcie: podľa slidu z konferencie).

predstavenie 5G verzii Huawei Mate X Huawei Mate 30 PRO
Zdroj: gizchina.com

Ďalej, slide odhaľuje, že zariadenie Huawei Mate X 5G bude dostupné už od septembra. Slide tak potvrdzuje aktuálne správy týkajúce sa oficiálneho spustenia predaju smartfónu v prvých regiónoch, s ktorou prišiel hovorca spoločnosti, ktorý zároveň dodal, že zariadenie bude najprv dostupné v krajinách s rozvíjajúcim sa trhom s 5G technológiou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close