ANDROIDŠPEKULÁCIEZariadenia

Cena smartfónu Huawei Mate 20 Pro sa možno vyšplhá až na úroveň najnovších iPhonov

Smartfóny Huawei Mate 20 Pro je zrejme z jedným z najočakávanejších smartfónov tejto jesene a je takmer isté, že nová vlajková loď spoločnosti Huawei, príde s naozaj vysokou cenovkou. Po technologickej stránke sa má jednať o údajne najvýkonnejší smartfón na dnešnom trhu. Cenovka smartfónov s Androidom je ale vždy o niečo priaznivejšia, ako to je v prípade smartfónov s operačným systémom iOS, teda smartfónov od nakusnutého jablka. Bohužiaľ, nový Huawei Mate 20 Pro zrejme fanúšikov Androidu nepoteší, keďže jeho cenovka má narásť až na úroveň najnovších iPhonov.

Odhalené boli distribučné ceny

Cenovka vlajkovej lode spoločnosti Huawei bola odhalená zahraničným portálom Phone Arena, ktorému sa do rúk dostali distribučné ceny pripravovaných smartfónov Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Pred vykonaním samotného záveru si treba ale uvedomiť, že distribučné ceny sú o niekoľko desiatok, poprípade aj stoviek eur nižšie, ako konečné ceny týchto smartfónov. Taktiež treba spomenúť aj to, že distribučné ceny boli uvedené v Švajčiarskych frankoch, čiže prepočet na Eurá taktiež nie je úplne presný.

Na základe informácií zo zahraničného portálu Phone Arena, by mala byť distribučná cena nového Huawei Mate 20 Pro v 128GB prevedení, stanovená na 999 Švajčiarskych frankov, čo je v prepočte zhruba 875 eur. Ak si k tejto sume pridáme potencionálnu maržu predajcu, bezproblémovo sa dostaneme na hranicu 1000 eur. V prípade smartfónu Huawei Mate 20, treba počítať s distribučnou cenovkou na hranici 700 eur, ktorá taktiež narastie minimálne na 800 eur.

Nejedná sa o konečnú sumu?

Samotné uniknuté informácie nehovoria nič o potencionálnych poplatkoch ako CLO alebo DPH. Ak by sme ku vyššie uvedeným sumám museli pripočítať aj tieto poplatky, bezproblémovo by sme sa dostali na hranicu 1200 eur v prípade Huawei Mate 20 Pro a v prípade lacnejšej verzie Mate 20 na 850 eur. Samozrejme, jedná sa iba o špekulácie ohľadom cien najnovších zariadení a netreba ich brať ako overené. Ak by ale spoločnosť Huawei siahla po takýchto cenovkách, nikto z nás by zrejme prekvapený ani nebol, keďže nový Huawei Mate 20 Pro má byť doslova špičkou aktuálneho trhu s Android smartfónmi.

Tip pre vás  HUAWEI si dal registrovať ochrannú známku pre operačný „HONGMENG OS“ v ďalších krajinách

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Winfuture.de)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close