HuaweiSpravodajstvo

Huawei má v pláne ponúknuť HMS vrátane HarmonyOS aj konkurenčným výrobcom smartfónov

HarmonyOS by sme mohli v budúcnosti nájsť aj v smartfónoch iných výrobcov, ako len v telefónoch spoločnosti Huawei

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei aktuálne vyvíja vlastné mobilné služby, ktorými nahrádza Mobilné služby Google. Hlavným akcelerátorom vývoja vlastného riešenia sú sankcie zo strany USA. V súčasnosti Mobilné služby Huawei (HMS) spoločnosť aktívne využíva v novo predstavovaných zariadeniach už viac ako 1-rok. V praxi to znamená, že nové Huawei telefóny sú „odstrihnuté“ od Google služieb vrátane aplikácií spoločnosti. Huawei absentujúce služby však postupne nahrádza vlastnými riešeniami.

Čínsky server finance.sina.com.cn prišiel so správami, v ktorých píše, že Huawei má v pláne ponúkať HMS aj konkurenčným spoločnostiam. Potvrdil to rotujúci prezident spoločnosti Zhang Ping spolu s ďalšími výkonnými pracovníkmi spoločnosti počas konferencie Huawei Full Connection Conference. Zároveň treba dodať, že spoločnosť aktívne vyvíja aj konkurenčný operačný systém HarmonyOS, ktorý by mal v budúcnosti nahradiť Android.

Ping ďalej prezradil, že začali diskusie s viacerými výrobcami smartfónov, ktorí by mohli v budúcnosti využívať nimi vyvíjaný operačný systém, minimálne na území Číny. Druhým dychom však musíme dodať, že aktuálne nie je známy oficiálny zoznam výrobcov, s ktorými spoločnosť diskutuje o tejto možnosti. Na druhej strane, môžeme nahlas uvažovať, že potenciálnymi partnermi by mohli byť teoreticky manufaktúry ako Xiaomi, Oppo, prípadne Vivo, ktoré sú na území Číny populárnymi výrobcami. Ping ďalej na otázku redaktorov týkajúcu sa kooperácie so Xiaomi odpovedal:

„Spoločnosť Huawei tiež skúma možnosti spolupráce s nimi.“

Ak by sa podarilo spoločnosti Huawei uspieť, tak by to mohlo znamenať pre Google problém, minimálne v Číne. Neskôr by mohla táto potenciálna kooperácie teoreticky prerásť aj do iných regiónov. Zároveň treba dodať, že Čína je aktuálne najväčším trhom s mobilnými zariadeniami.

Huawei aktuálne disponuje vcelku veľkou používateľskou základňou, konkrétne hovoríme o 700 miliónoch používateľoch naprieč celým svetom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close