fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei má najviac patentov, ale aj napriek tomu neprináša najviac inovácií, tvrdia odborníci

Huawei v minulom roku získal viac ako 5000 patentov. Odborníci však tvrdia, že väčšina z nich nie je z kategórie "inovatívnych".

Spoločnosť Huawei nie je len 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete, ale pre domácu Čínu je aj symbolom inovácií. O  spoločnosti Huawei je známe, že je spoločnosťou ktorá patrí medzi firmy s najväčším počtom patentov na svete. Inak tomu nebolo ani v minulom roku, kedy dokonca „ovládla“ patentový rebríček.

Huawei má množstvo patentov, ale nie každý z nich prináša žiadané inovácie

Portál Mobygeek.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že spoločnosť Huawei v  minulom roku podala najviac patentov zo všetkých spoločnosti na svete. Nie však každý z nich je z kategórie „inovatívnych“. Z celkovo 5405 patentov, čo predstavuje dvojnásobok patentov pred druhou spoločnosťou Mitsubishi Electric, len 21% z nich možno kvalifikovať ako inovatívnych.

5 spolocnosti s najvacsim poctom patentov na svete
via Mobygeek.com

Podľa analytickej spoločnosť Patent Result, ktorá má sídlo v  Tokyu, sa spoločnosti Huawei podarilo „vyšplhať“ na úplný vrchol vďaka viacerým akvizíciám spoločností či nákupom patentov. Napríklad spoločnosť vo zvýšenej miere nakupovala patenty od zahraničných spoločností. Portál píše, že celkovo spoločnosť kúpila viac ako 500 patentov, z toho 250 bolo od amerických firiem. Kľúčovými partnermi v tejto oblasti podnikania sú pre Huawei spoločnosti ako IBM, Yahoo či Red Sky Systems.

Huawei pocet zakupenych patentov
via Mobygeek.com

Portál ďalej píše, že z celkového počtu patentov vyhodnotených ako inovatívnych bolo 67% z nich kúpených. Analytici však spoločnosti nevyčítajú tento spôsob získavania patentov  a označujú ako za bežný. Bolo by aj nelogické strácať čas na vývoji niečoho od základov čo už dnes existuje. Zároveň treba dodať, že hoci analytici vyhodnocujú niektoré patenty ako za „neinovatívne“, tak z pohľadu spoločnosti môžu pre spoločnosť zohrávať kľúčovú úlohu pri vývoji ďalších produktov. Len pre zaujímavosť, napríklad aj spoločnosť Alibaba patrí medzi veľkých nákupcov patentov. V každom prípade Huawei vďaka svojim aktivitám sa radí medzi 30-najninovatívnejších spoločností sveta.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close